Reklama

Reklama

17 czerwca 2016 roku. Fakty dnia

Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

Alarm pogodowy w Polsce

Gwałtowne burze połączone z ulewami i wichurami przetoczyły się nad Polską. Są ofiary śmiertelne. Z najnowszych danych wynika, że zginęły co najmniej cztery osoby, a dwie kolejne zostały ranne. Krajobraz po przejściu żywiołu jest przerażający. Wichury połamały tysiące drzew, wiele dróg jest zablokowanych. Największe straty odnotowano na Warmii i Mazurach oraz na Mazowszu. Niestety, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami, a IMGW wydało kolejne alerty.

Zobacz więcej

ReklamaSzykują się wielkie zmiany w PiS

PiS planuje jesienią wymianę regionalnych liderów partii. Według informatorów PAP w PiS zmiana może dotyczyć nawet połowy z nich, w tym obecnych ministrów. W październiku lub pod koniec września PiS zamierza przeprowadzić wybory w 40 okręgach. Kierują nimi posłowie i członkowie rządu.

Zobacz więcejNowe informacje o stanie zdrowia kard. Macharskiego

Kard. Franciszek Macharski przeszedł udaną operację. Zdaniem metropolity krakowskiego, kardynała Stanisława Dziwisza, nie znaczy to jednak, że" rozwiązała ona sprawę jego zdrowia, a może nawet i życia". "Lekarze robią wszystko, co w ich mocy" - powiedział w piątek dziennikarzom hierarcha.  "Stan jest poważny. Kardynał jest w śpiączce farmakologicznej. On już przeszedł różne cierpienia, zawsze powracał silniejszy, być może - i mamy ufność - że i tym razem przyjdzie do zdrowia" - dodał.

Zobacz więcej

Dobre wieści dla premier Beaty Szydło

Premier Beata Szydło ma powody do radości.  Najnowszy sondaż CBOS pokazuje, że zwolennikami rządu określiło się w czerwcowym badaniu 36 proc. respondentów - to o 4 pkt. proc. więcej niż w maju. Przeciwników rządu było natomiast 32 proc. (spadek o 3 pkt. proc.). Na niezmienionym w stosunku do ubiegłego miesiąca poziomie 29 proc. pozostał natomiast odsetek określających się jako obojętni wobec rządu. Zdania w kwestii stosunku do rządu nie wyraziło 3 proc. badanych (1 punkt proc. mniej niż poprzednio).

Zobacz więcej

Symboliczne spotkanie prezydenta Dudy w Berlinie

Trzeba znaleźć obszary, w których Polska i Niemcy na forum europejskim mogą działać wspólnie i odpowiedzieć na pytania, jakie są europejskie wyzwania - podkreślił w piątek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania inaugurującego prace polsko-niemieckiej grupy refleksyjnej.  "W moim przekonaniu symboliczne, podwójne spotkanie w Berlinie i Warszawie ma wymiar specyficzny jako pokaz nie tylko dobrosąsiedzkich stosunków polsko-niemieckich, ale także jako przykład dobrego współżycia i współdziałania w Europie" - powiedział prezydent Duda.

Zobacz więcej

Największa katastrofa budowlana w historii Polski

Sąd Okręgowy w Katowicach uznał w piątek za winnego Jacka J., projektanta wykonawczego hali Międzynarodowych Targów Katowickich, która zawaliła się w 2006 r., w wyniku czego zginęło 65 osób, ponad 140 zostało rannych, a 26 z nich doznało ciężkich obrażeń.

Zobacz więcejSzukają statków z bronią dla bojowników IS

Służby wywiadowcze państw europejskich szukają sześciu statków, które w połowie maja wypłynęły z Turcji z bronią dla bojowników Państwa Islamskiego (IS) w Libii - pisze w piątek "Le Figaro", powołując się na źródło w bliskowschodnich siłach bezpieczeństwa.

Zobacz więcej

Putin: Nie chcemy nowej zimnej wojny

"Rosja nie chce nowej zimnej wojny" - zapewnił w piątek prezydent Władimir Putin. Wyraził ocenę, że logika stosunków międzynarodowych nie jest logiką konfrontacji. Skrytykował przy tym proces rozszerzania NATO w minionych latach i obecnie.

Zobacz więcej


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy