Reklama

Reklama

16 marca 2016: Fakty dnia

Prezentujemy dzisiejsze zestawienie najważniejszych informacji z kraju i świata.

Sejm zdecydował ws. wotum nieufności dla Mariusza Błaszczaka

Sejm podjął decyzję ws. wniosku o odwołanie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka. Za przyjęciem wniosku zagłosowało 177, za odrzuceniem 239, wstrzymało się 27 posłów. Głosowanie poprzedziła debata. Odwołania ministra chciała Platforma Obywatelska.

- To jest chyba najsłabszy wniosek o wotum nieufności do ministra z jakim się spotkałam. Nie ma argumentów za odwołaniem ministra Błaszczaka, taka jest prawda. Wywołaliście coś, co nie ma sensu - zwróciła się do Platformy Obywatelskiej premier Beata Szydło. 

Reklama

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Wypadek busa przewożącego dzieci

Bus wiozący dzieci w wieku od 10 do 12 lat zjechał na pobocze i dachował. Poszkodowanych zostało sześcioro dzieci.

Na miejscu zdarzenia powstał szpital polowy, gdzie udzielano pierwszej pomocy.

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Opozycja wnioskuje do Macierewicz o wyjaśnienia

Nie ma powodów merytorycznych, by wznawiać badanie katastrofy smoleńskiej; decyzja o powołaniu podkomisji jest obarczona wadą prawną - mówił w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony Czesław Mroczek (PO), uzasadniając wniosek opozycji o informację MON w tej sprawie.

O informację o powodach i podstawach prawnych wznowienia badania katastrofy smoleńskiej do ministra obrony Antoniego Macierewicza wystąpili posłowie PO i Kukiz'15.

Jak swoją decyzje tłumaczył szef MON? Zobacz tutaj

CBA w stołecznym Ratuszu i komendzie straży pożarnej

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego w stołecznym Ratuszu i Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej.

To działania na zlecenie warszawskiej prokuratury okręgowej, która prowadzi śledztwo ws. podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez strażaków. Według prokuratury - jak nieoficjalnie dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada - zbadania wymaga kwestia, czy uzależnili oni wydanie opinii od łapówki.

Więcej na ten temat czytaj tutaj

Świetny wynik Clinton, Trump się umacnia, Rubio odpada

Po wtorkowych (15 marca) prawyborach w pięciu dużych stanach do prezydenckiej nominacji bardzo przybliżyli się Hillary Clinton i Donald Trump. Z wyścigu wycofał się faworyt republikańskiego establishmentu, senator z Florydy Marco Rubio.

Tym razem swoje zdanie wyrazili mieszkańcy Florydy, Ohio, Illinois, Karoliny Północnej i Missouri. Więcej na ten temat czytaj tutaj

Bruksela: Obława na terrorystów

Skuteczny pościg belgijskich policjantów za terrorystami w Brukseli. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby, które we wtorek otworzyły ogień do policjantów w trakcie rewizji w jednym z domów w dzielnicy Forest.

We wtorek belgijska policja wspierana przez francuskich funkcjonariuszy przeprowadziła dużą operację wymierzoną w osoby powiązane z zamachami terrorystycznymi, do których doszło 13 listopada w Paryżu.

Czytaj więcej na ten temat 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje