Reklama

Reklama

15 kwietnia 2016: Fakty dnia

Uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski, zgoda niemieckiego rządu na ściganie satyryka szydzącego z prezydenta Turcji, dwa zawiadomienia PO do prokuratury ws. wczorajszego głosowania w Sejmie "na dwie ręce". Co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie? Prezentujemy przegląd najważniejszych informacji.

Historyczne posiedzenie Zgromadzenia Narodowego w Poznaniu

W Poznaniu odbyło się uroczyste posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski i początków polskiej państwowości. W trakcie posiedzenia orędzie wygłosił prezydent Andrzej Duda.

Reklama

Podkreślił, że "podstawowym obowiązkiem prezydenta, Sejmu, Senatu i rządu Rzeczypospolitej jest troska o naszą teraźniejszość, o Polskę i Europę, w których godność, prawa i aspiracje wszystkich obywateli są szanowane i chronione, o Polskę i Europę, w których nad rywalizacją i grą interesów powinna górować solidarność, poczucie wspólnoty".

Do słów Andrzej Dudy odniosła się m.in. była premier Ewa Kopacz.

"Nawoływanie głowy państwa, by opcja, z której się wywodzi, szanowała zasady państwa prawa, zabrzmiało wyjątkowo mocno - uważa była premier Ewa Kopacz. - Oby słowa o poszanowaniu wartości dotarły do partyjnych kolegów prezydenta" - dodała, komentując orędzie Andrzeja Dudy.

Czytaj więcej TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama