Reklama

Reklama

15 czerwca 2018: Fakty dnia

Nowe informacje w sprawie śmierci Igora Stachowiaka, najnowszy sondaż poparcia partii politycznych oraz rosyjskie ostrzeżenie względem Norwegii. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie.

Igor Stachowiak został uduszony?

W artykule Jacka Harłukowicza w "Gazecie Wyborczej" pojawiają się nowe okoliczności śmierci Igora Stachowiaka. Przypomnijmy, że 25-latek zmarł w komisariacie przy ulicy Trzemeskiej we Wrocławiu 15 maja 2016 roku. Wcześniej był maltretowany. Zdjęcia z rażenia go paralizatorem przez policjantów ujawnił rok temu "Superwizjer" TVN24.

Pomimo dwukrotnego badania zwłok, przyczyna zgonu Stachowiaka nie została ustalona do dziś. Opinia biegłych z Wrocławia wskazuje na zażywane przez mężczyznę narkotyki i kilkakrotne rażenie paralizatorem jako przyczyny śmierci. 

Reklama

W dokumencie znajduje się jednak istotne zastrzeżenie. "Do śmierci mogło przyczynić się wywieranie - prawdopodobnie wielokrotne - silnego ucisku na szyję przez osobę lub osoby drugie podczas obezwładnienia denata" - czytamy w dzienniku.

Więcej tutaj

Tymczasem do tych doniesień błyskawicznie odniosła się Prokuratura Krajowa. Według niej Igor Stachowiak nie został uduszony, ale do śmierci doprowadziła prawdopodobnie niewydolność krążeniowo-oddechowa związana z zażyciem amfetaminy i środków psychoaktywnych - powiedziała rzecznik PK Ewa Bialik. 

Więcej tutajPiS na czele sondażu CBOS

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku czerwca, PiS uzyskałoby 43 proc. głosów osób deklarujących udział w głosowaniu. Na PO zagłosowałoby 17 proc., na Kukiz'15 - 8 proc., a Nowoczesna uzyskałaby 5 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Więcej tutaj

Rosja ostrzega Norwegię

Rosja ostrzegła Norwegię przed "konsekwencjami", jeśli rząd tego kraju zdecyduje się, by podwoić liczbę amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Norwegii - informuje "The Independent".

Rosyjska ambasada w Norwegii, w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku stwierdziła, że skandynawski kraj stał się "mniej przewidywalny". Kreml jest zaniepokojony.

Więcej tutajNowe koło poselskie

Liberalno-Społeczni - to nazwa nowego koła, które w piątek powołali byli posłowie Nowoczesnej: Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus oraz Joanna Schmidt. Jak mówił Petru, nowe koło jest zalążkiem przyszłej partii politycznej, która będzie powołana tuż po wyborach samorządowych.

Więcej tutaj

Posłowie PO ujawnili kolejne nagrody w rządzie Szydło

W 2016 r. ministrowie rządu Beaty Szydło otrzymali nagrody w wysokości ponad miliona złotych - poinformowali w piątek posłowie PO Mariusz Witczak i Marcin Kierwiński.

Więcej tutaj

KE pozwie Polskę?

Od poniedziałkowego spotkania wiceszefa KE Fransa Timmermansa z premierem Mateuszem Morawieckim będzie zależało, czy Komisja Europejska pozwie Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za ustawę o Sądzie Najwyższym - ustaliła korespondentka RMF FM.

KE na razie nie odpowiada na ponawiane pytania dziennikarzy i szefów grup politycznych europarlamentu.

Więcej tutaj

Paul Manafort aresztowany

Paul Manafort, były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa został w piątek aresztowany na sali sądowej. Oskarżony jest o utrudnianie działania wymiaru sprawiedliwości i próbę wpłynięcia na zeznania świadków. 

Więcej tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje