Reklama

Reklama

13 lutego 2017: Fakty dnia

Prezentujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń dnia z kraju i świata.

Kierowca seicento ma status podejrzanego o nieumyślne spowodowanie wypadku - poinformowała prokuratura. - Podczas pierwszego przesłuchania kierowca seicento przyznał się do winy - podano.

Prokurator poinformował, że Sebastian K., został przesłuchany w piątek przez policję, w ramach tzw. czynności nie cierpiących zwłoki, realizowanych na miejscu zdarzenia. Prokurator dodał, że 21-latek do zarzutu się przyznał; a - jak wskazał - z protokołu przesłuchania wynika, że jego treść zrozumiał.

Czytaj więcej 

Reklama

Prezydent Andrzej Duda zaprosił na spotkanie przedstawicieli organizacji prawniczych, w tym stowarzyszeń sędziów i prokuratorów, adwokatów i radców prawnych, które apelowały do niego o pomoc w zażegnaniu kryzysu wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Czytaj więcej 

Sytuacja w Unii Europejskiej była głównym tematem poniedziałkowych rozmów w Warszawie szefa MSZ Polski Witolda Waszczykowskiego z jego andorskim odpowiednikiem Gilbertem Saboya Sunye.

Czytaj więcej 

Korea Północna przeprowadziła próbę rakietową w niedzielę rano czasu lokalnego. Pocisk balistyczny średniego zasięgu typu Pukguksong-2 wystrzelono w kierunku Morza Japońskiego z bazy lotniczej Bangjon znajdującej się w prowincji Pjongan, na zachodzie kraju. Według północnokoreańskich władz próba zakończyła się sukcesem.

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un w przemówieniu noworocznym oświadczył, że jego kraj jest bliski dokonania próby z międzykontynentalną rakietą balistyczną ICBM. Media północnokoreańskie informowały, że taka próba może nastąpić w każdej chwili.

Czytaj więcej 

Decyzją sądu w Islamabadzie zakazane zostały jakiekolwiek uroczystości publiczne związane z dniem zakochanych- podaje AFP. Walentynki są w Pakistanie odbierane jako "wulgarne, zachodnie święto", sprzeczne z tradycyjnymi muzułmańskimi wartościami.

Czytaj więcej

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy