Reklama

Reklama

13 grudnia 2017: Fakty dnia

Rekordowe poparcie dla PiS w sondażu, odejście dwóch senatorów z PO, znalezienie ciała porwanego cztery lata temu biznesmena. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

"Fakt": Rekordowe poparcie dla PiS. Sondaż

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, aż 50 procent wyborców zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public, opublikowanego przez "Fakt". Jak zaznacza "Fakt", oznaczałoby to dla PiS aż 285 mandatów w Sejmie. Następna w kolejności partia, czyli Platforma Obywatelska, mogłaby liczyć na 17 punktów procentowych, co przełożyłoby się na 88 mandatów. 

Więcej: Tutaj

Dwaj senatorowie odchodzą z PO. Powód? Słowa Budki

Dwaj senatorowie Platformy Obywatelskiej, Andrzej Misiołek i Leszek Piechota, zrezygnowali z członkostwa w tej partii. Powodem ich decyzji był brak reakcji władz PO na wywiad udzielony przez Borysa Budkę w niemieckiej gazecie. W wywiadzie dla "Die Zeit" Borys Budka zaapelował do Unii Europejskiej o zastosowanie ultimatum wobec Polski. Słowa wiceprzewodniczącego PO zostały skrytykowane przez senatorów tej partii Andrzeja Misiołka i Leszka Piechoty. Obaj zasugerowali również, by Budka sprostował wypowiedź.

Reklama

Więcej: Tutaj

Wspólny apel Andrzeja Dudy i Petra Poroszenki

- Apelujemy z prezydentem Ukrainy, aby nie podejmować kroków w kierunku kolejnych upamiętnień, które nie są oparte na sprawdzonych naukowo dowodach. Aby przełamać impas musi być przywrócona zgoda na badania, na ekshumacje - powiedział prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z Petrem Poroszenką.

Więcej: Tutaj

RMF FM: Znaleziono ciało porwanego biznesmena

Znaleziono ciało porwanego cztery lata temu krakowskiego biznesmena Zbigniewa Przewrockiego - dowiedzieli się reporterzy śledczy RMF FM. To druga ofiara grupy porywaczy, których kilkanaście dni temu zatrzymali krakowscy policjanci. Ten sam mężczyzna i ta sama kobieta uprowadzili na początku tego roku 10-letniego chłopca. Jemu na szczęście nic się nie stało. Został uwolniony po zapłaceniu okupu.

Więcej:Tutaj

"Tusk nie zasługuje, aby występować w polityce polskiej"

Zdaniem europosła Jacka Saryusz-Wolskiego, Donald Tusk uznał, że kryzysu migracyjnego nie da się załatwić metodami politycznymi, dlatego zdecydował się upublicznić swój list. - Teraz to jednak lamentowanie nad rozlanym mlekiem. Polska już została oczerniona, całe zło już się wydarzyło - powiedział europoseł w rozmowie z Agnieszką Waś-Turecką z Interii.

Więcej:Tutaj

Szczyt państw islamskich uznaje Jerozolimę Wschodnią za stolicę Palestyny

Organizacja Współpracy Islamskiej (OWI) w deklaracji ze środowego szczytu w Stambule uznała Jerozolimę Wschodnią za stolicę Palestyny i wezwała społeczność międzynarodową do podobnej deklaracji. Jak podała agencja dpa, powołując się na państwową turecką agencję Anatolia, uczestnicy szczytu zadeklarowali: "Ogłaszamy, że uznajemy państwo palestyńskie ze stolicą w Jerozolimie Wschodniej". "Wzywamy świat do uznania Jerozolimy Wschodniej za okupowaną stolicę Palestyny" - dodal.

Więcej: Tutaj

Reklama

Reklama

Reklama