Reklama

Reklama

12 stycznia 2016: Fakty dnia

Prezentujemy zestawienie najważniejszych wydarzeń dnia w kraju i na świecie.

Spotkanie premier Szydło z szefami klubów parlamentarnych

Reklama

"To było dobre i potrzebne spotkanie. Myślę, że czas, by te emocje, które zostały wywołane przez nieodpowiedzialne środowiska na temat sytuacji w Polsce, uspokoić" - powiedziała Szydło na konferencji prasowej po wtorkowym spotkaniu z szefami klubów parlamentarnych ws. sytuacji międzynarodowej i polityki zagranicznej.

O godzinie 13:30 w siedzibie KPRM pojawili się: szef klubu PiS - Ryszard Terlecki i rzeczniczka tego klubu Beata Mazurek, szef klubu PO - Sławomir Neumann, a także wiceszef klubu Platformy Rafał Trzaskowski, szef klubu Nowoczesnej - Ryszard Petru, PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz, Kukiz'15 - reprezentowany jest przez wiceszefa klubu Marka Jakubiaka. W spotkaniu wzięli także udział m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski.

"Zgodziliśmy się co do tego, że sprawy polskie należy rozwiązywać w Polsce, bo źle się stało, że te sprawy zostały przeniesione na arenę międzynarodową. Zrobimy wszystko, żeby wyjaśnić nieprawdziwe informacje o Polsce, które pojawiły się na forum europejskim" - mówiła Szydło.

Czytaj więcej na ten temat TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy