Reklama

Reklama

11 lipca 2018: Fakty dnia

75. rocznica rzezi wołyńskiej i gorący szczyt NATO w Brukseli. Zobacz, co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie.

75. rocznica Krwawej Niedzieli

"Pokazujemy poprzez nasze działania, nasze czyny, nasze słowa, że nie zrezygnujemy z tej drogi do odzyskania prawdy o każdym zamordowanym w wyjątkowo bestialski, barbarzyński sposób" - powiedział premier podczas państwowych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

"My obiecujemy wam drodzy rodacy, którzy leżycie gdzieś tam, na tamtej ziemi okrutnie pomordowani w bezimiennych czy nazwanych grobach, że nie spoczniemy" - dodał.

"I ja też składam takie zobowiązanie w tym miejscu, że nie spocznę do czasu, aż ta cała prawda nie zostanie wyjaśniona i każdy z tych okrutnie zamordowanych nie zostanie upamiętniony. Cześć i chwała ich pamięci" - zakończył premier.

Reklama

Więcej tutaj

Zobacz także:

Rzeź wołyńska a polska szkoła

"Niemcy na Wołyniu dali Ukraińcom wolną rękę"

Zbrodnia wołyńska. 75. rocznica wymordowania 100 tys. Polaków

Katastrofa śmigłowca na Opolszczyźnie

Dwóch mężczyzn zginęło, a trzeci jest ranny - to skutek katastrofy prywatnego śmigłowca, który rozbił się w Domecku na Opolszczyźnie.

Do zdarzenia doszło po godzinie 9. Maszyna rozbiła się kilkadziesiąt metrów od drogi i zabudowań. Na miejsce katastrofy wysłano kilka jednostek ratowniczych straży pożarnej i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak poinformował PAP oficer dyżurny KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, dwóch mężczyzn lecących śmigłowcem zginęło na miejscu. Trzeci, po akcji reanimacyjnej, został przetransportowany do szpitala.

Więcej tutaj

Trump krytykuje Niemcy

Prezydent USA Donald Trump spotkał się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w kuluarach szczytu NATO. Kilka godzin po tym, gdy ostro skrytykował Niemcy za współpracę energetyczną z Rosją i zbyt małe wydatki na obronność, zapewniał o "wspaniałych" relacjach z tym krajem.

Więcej tutaj

Akt oskarżenia przeciw byłemu wiceministrowi finansów

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie akt oskarżenia przeciwko b. wiceministrowi finansów Jackowi K. i siedmiorgu urzędnikom resortu finansów.

Więcej tutaj

Nowy kraj dołączy do NATO?

Przywódcy 29 państw NATO, którzy spotkali się w środę na szczycie w Brukseli, zdecydowali, żeby zaprosić rząd Macedonii do negocjacji akcesyjnych - poinformował w środę na konferencji prasowej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg.

Więcej tutaj

Reklama

Reklama

Reklama