Reklama

Reklama

11 kwietnia 2018: Fakty dnia

Raport techniczny podkomisji smoleńskiej był temat dnia w Polsce. Na świecie z kolei narasta spór między USA a Rosją w sprawie Syrii. Oto co wydarzyło się dziś w kraju i za granicą.

Macierewicz zaprezentował raport techniczny podkomisji smoleńskiej

Szef podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz przedstawił raport techniczny dotyczący przyczyn katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. "To nie jest raport końcowy" - zaznaczył były szef MON. "Samolot Tu-154M uległ destrukcji w powietrzu w wyniku eksplozji" - czytamy w raporcie.

Były szef MON zaskoczył i powiedział, że "nigdy nie mówił o zamachu".

Więcej tutaj

Raport Macierewicza był na pewno tematem dnia. Chętnie na temat nowych ustaleń mówili politycy i eksperci, m.in. Maciej Lasek, były przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Reklama

Głos zabrał też poseł PO Jacek Tomczyk, który powiedział, że swoimi działaniami "Macierewicz zabił ofiary katastrofy po raz drugi".

Trump: Niech Rosja przygotuje się na nasze pociski w Syrii

Prezydent Donald Trump napisał w środę na Twitterze, że Rosja powinna się przygotować na wystrzelenie przez USA pocisków w kierunku Syrii w odpowiedzi na atak chemiczny w Dumie. Następnie zaproponował Rosji pomoc gospodarczą i zakończenie wyścigu zbrojeń.

Według Trumpa władze w Moskwie nie powinny współpracować z reżimem prezydenta Syrii Baszara el-Asada, który jego zdaniem zabija swoich ludzi przy użyciu broni chemicznej.

Więcej tutaj

Przecieki z KE dotyczące Polski

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans uważa, że do połowy maja możliwe jest porozumienie z Warszawą w sprawie reform sądownictwa - donosi Polskie Radio.

Więcej tutaj

Polska przyjęła migrantów?

Czaputowicz w wywiadzie dla "Le Figaro", pytany o kryzys migracyjny, powiedział: "Naszym zdaniem problem imigracji należy rozwiązać na miejscu, u źródła, pomagając takim krajom jak Liban w przyjęciu uciekinierów. Popierając turecki mechanizm ograniczenia strumieni migracyjnych. Działając w Libii i chroniąc granic Europy".

Szef MSZ przypomniał, że Polska przyjęła ponad milion Ukraińców, z których wielu przybyło z Donbasu. "Ponadto przyjęliśmy 2700 migrantów przysłanych przez Europę Zachodnią, ale oni nie chcą zostać w Polsce, gdzie stopa życiowa jest zbyt niska" - powiedział.

Więcej tutaj

Zuckerberg w Kongresie: Sprzedano również moje dane

Szef Facebooka Mark Zuckerberg przyznał w środę, zeznając przed komisją Izby Reprezentantów, że jego prywatne dane zostały sprzedane brytyjskiej firmie doradczej Cambridge Analytica, która miała dostęp do danych 87 mln użytkowników bez ich zgody.

Więcej tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje