Reklama

Reklama

11 grudnia 2017: Fakty dnia

Prezydent Andrzej Duda powołał nowy rząd, w Nowym Jorku doszło do eksplozji bomby, a Władimir Putin wydał rozkaz wycofania wojsk rosyjskich z Syrii. Przedstawiamy najważniejsze wydarzenia z kraju i ze świata.

Andrzej Duda powołał rząd premiera Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki poza stanowiskiem premiera objął funkcję szefa resortów: rozwoju i finansów.

Wicepremierami w jego rządzie są: Beata Szydło, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Mariusz Błaszczak został powołany na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji, Antoni Macierewicz - ministra obrony narodowej. Witold Waszczykowski został ministrem spraw zagranicznych, a Zbigniew Ziobro - ministrem sprawiedliwości.

Więcej: Tutaj

Reklama

Eksplozja na stacji Port Authority w Nowym Jorku

W poniedziałek rano lokalnego czasu doszło do eksplozji na stacji Port Authority na Manhattanie. Według doniesień "The Independent" sprawcą ataku jest 27-letni obywatel Bangladeszu mieszkający w Brooklynie.

Jak podało ABC News. powołując się na policję, w pobliżu Times Square doszło prawdopodobnie do wybuchu rurobomby.

Linie metra A, C i E zostały ewakuowane.

Więcej: Tutaj

Putin wydał rozkaz wycofania rosyjskich wojsk z Syrii

Prezydent Rosji Władimir Putin wydał w poniedziałek rozkaz przystąpienia do wyprowadzania rosyjskiego zgrupowania wojsk z Syrii do punktów stałego bazowania. Oświadczył w rosyjskiej bazie sił powietrznych w Hmejmim w Syrii, że "zadanie walki z uzbrojonymi bandytami tutaj, w Syrii, które trzeba było wykonać (...) z użyciem sił zbrojnych, zostało w pełni wykonane, wykonane wspaniale".

Więcej: Tutaj

Liban: decyzja USA ws. Jerozolimy to początek końca Izraela

Szef libańskiego Hezbollahu Hasan Nasrallah oświadczył w poniedziałek na wiecu swej partii w Bejrucie, że uznanie przez prezydenta USA Donalda Trumpa Jerozolimy na stolicę państwa żydowskiego jest "głupią decyzją", która powinna być "końcem Izraela".

Więcej: Tutaj

Nowoczesna zawiadamia prokuraturę ws. głosowania w Senacie

Nowoczesna złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z głosowaniem w Senacie nad ustawą likwidującą próg składek ZUS - poinformował Mirosław Suchoń (Nowoczesna). Nie było przekroczenia zapisów regulaminowych - odpowiedziała wicemarszałek Maria Koc.

Więcej:Tutaj

Adam Gierek dla Interii: Morawiecki nie powinien zaczynać od rechrystianizacji

Europoseł Adam Gierek próbował bronić w Parlamencie Europejskim energetyki opartej na węglu. Ale frakcji socjalistów się to nie spodobało. W efekcie stracił funkcję sprawozdawcy raportu ds. redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zapraszamy na wywiad, w którym zapytaliśmy m.in. o kulisy walki o raport oraz najgorętszy dziś temat, czyli rekonstruuję rządu.

Więcej: Tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy