Reklama

Reklama

10 lipca 2017: Fakty dnia

Pierwsze decyzje komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, uroczystości z okazji miesięcznicy smoleńskiej i polskie autokary zaatakowane na serbsko-węgierskiej granicy. Sprawdź, co jeszcze wydarzyło się dziś w Polsce i na świecie.

Miesięcznica smoleńska

W poniedziałek o godzinie 19. w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela rozpoczęła się msza w intencji osób, które 10 kwietnia 2010 r. zginęły w katastrofie pod Smoleńskiej. W uroczystości uczestniczyli m.in. członkowie rządu. Z kolei na Placu Zamkowym wokół Kolumny Zygmunta zebrali się uczestnicy organizowanej przez stowarzyszenie Obywatele RP kontramanifestacji do obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej. Podczas spotkania kontrmanifestantów głos zabrał były opozycjonista Władysław Frasyniuk.

Więcej TUTAJ

Pierwsze decyzje komisji weryfikacyjnej

Reklama

Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzję miasta stołecznego Warszawy o przyznaniu Maciejowi M. prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy ul. Twardej 8. W całości uchylono też decyzję reprywatyzacyjną nieruchomości przy ul. Twardej 10 - ogłosił w poniedziałek przewodniczący komisji Patryk Jaki. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Więcej TUTAJ

Nadciąga nowa fala migracji

Rząd w Berlinie liczy się z napływem od 200 do 300 tysięcy Syryjczyków i Irakijczyków w ramach akcji łączenia rodzin. Podstawą takiej oceny jest, z jednej strony, liczba już wydanych wiz, z drugiej zaś oczekiwana liczba wniosków o wizę wjazdową do Niemiec złożonych przez krewnych Irakijczyków i Syryjczyków, którzy otrzymali azyl w Republice Federalnej.

Szczegóły znajdziesz TUTAJ

Atak na polskie autokary

Autokary z polskimi turystami zostały zaatakowane na granicy serbsko-węgierskiej - poinformował serwis tvn24.pl. Nikomu nic się nie stało. 

Więcej TUTAJ

"Rz": Tusk zbuduje nową partię?

Szef Rady Europejskiej sonduje możliwość budowy nowej partii. Miałaby ona powstać przed wyborami w 2019 r. - podała poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Szczegóły TUTAJ

Nagłe posiedzenie Prezydium Sejmu

W poniedziałek o godz. 15.30 zebrało się Prezydium Sejmu - poinformował wicemarszałek Stanisław Tyszka z Kukiz'15. 

Szczegóły TUTAJ


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy