Reklama

Reklama

Epidemia Eboli

USA wycofują żołnierzy z krajów dotkniętych ebolą

USA rozpoczęły wycofywanie swych żołnierzy z krajów Afryki Zachodniej, dotkniętych epidemią wirusa ebola. Jak poinformował we wtorek Pentagon, do końca kwietnia do USA powrócą niemal wszyscy z 2800 wojskowych.

Z Afryki wyjechało już 1,5 tysiąca amerykańskich żołnierzy.

Pentagon pokreślił, że amerykańska misja wojskowa w Afryce Zachodniej była udana. Po 30 kwietnia w regionie pozostanie jedynie około 100 żołnierzy USA, którzy nadal będą pomagać lokalnym służbom medycznym w walce z ebolą.

O wysłaniu blisko 3 tysięcy żołnierzy do Afryki Zachodniej zdecydował we wrześniu ubiegłego roku prezydent Barack Obama. Zadania amerykańskich wojskowych koncentrowały się głównie na wsparciu logistycznym, szkoleniu personelu medycznego i budowie szpitali.

Reklama

Obecna epidemia gorączki krwotocznej zabiła w Afryce Zachodniej - głównie w Liberii, Gwinei i Sierra Leone - ponad 9 tysięcy ludzi.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy