Reklama

Reklama

Epidemia Eboli

Epidemia eboli: Apel KE do państw członkowskich

Komisja Europejska wezwała państwa członkowskie do wysłania dodatkowego personelu medycznego do walki z ebolą. Trwają konsultacje w tej sprawie z unijnymi stolicami.

Jak poinformował na jednym z portali społecznościowych komisarz do spraw zdrowia Vytenis Andriukaitis dotychczas rozmawiał on na ten temat z 14 ministrami państw członkowskich. Dodał on, że otrzymał "pozytywne odpowiedzi" w sprawie zwiększenia personelu medycznego w Afryce Zachodniej.

Reklama

Andriukaitis razem z unijnym koordynatorem do spraw eboli Christosem Stylianidesem w połowie listopada odwiedzili kraje dotknięte Ebolą. Po powrocie podkreślali oni, że w Sierra Leone, Liberii i Gwinei brakuje osób, które mogłyby pomóc w skutecznej walce z wirusem.

"Potrzebujemy nie tylko lekarzy, epidemiologów, antropologów medycznych, ale także tysięcy sanitariuszy, pielęgniarek i wolontariuszy" - mówił komisarz Andriukaitis.

Według szacunków Banku Światowego na miejscu potrzeba przynajmniej 5 tysięcy pracowników medycznych. Unijny koordynator do walki z ebolą wskazywał miesiąc temu, że należy pilnie zmobilizować co najmniej 40 tysięcy osób.

Z danych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że ebola spowodowała śmierć ponad 5 tysięcy osób. Łącznie odnotowano ponad 15 tysięcy zachorowań.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje