Reklama

Reklama

Eksplozje na maratonie w Bostonie

CNN: Znaleziono wieko szybkowaru, który stanowił obudowę bomby

Ekipy śledcze odnalazły wieko szybkowaru, stanowiącego obudowę jednej z dwóch bomb, które zdetonowano w poniedziałek na mecie maratonu w Bostonie - poinformowała telewizja CNN, powołując się na śledczych.

Wiadomości tej na razie oficjalnie nie potwierdzono. Jak podała CNN, wieko znajdowało się na dachu jednego z budynków w pobliżu miejsca zamachu.

Śledczy są pewni, że do zbudowania co najmniej jednej z bomb użyto szybkowaru. Według FBI bomba zawierała gwoździe, kulki z łożysk i śrut do wiatrówek, które spowodowały ciężkie pokaleczenie wielu poszkodowanych. W zamachu zginęły dwie młode kobiety, w tym obywatelka Chin i 8-letni chłopiec, a 176 innych osób zostało rannych.

Reklama

Także druga bomba miała metalową obudowę, ale na razie nie wiadomo, czy był to szybkowar. Obie bomby, zapakowane do plecaków bądź toreb, podrzucono przy mecie maratonu.

Na zdjęciach pozostałości bomby, jakie udostępnił agencji Reutera zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel władz USA, widać poszarpane kawałki metalowej obudowy, druty, baterię i coś, co wygląda na niewielki obwód drukowany.

Dowiedz się więcej na temat: Boston | zamachy | zamachy w Bostonie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy