Reklama

Reklama

Rozpoczął się egzamin z matematyki. Arkusz i odpowiedzi będą w Interii

Punktualnie o godz. 9:00 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z matematyki. To jeden z trzech przedmiotów, w których swoje siły sprawdzają uczniowie. O godzinie 13:00 opublikujemy w Interii arkusz CKE, a później minuta po minucie publikować będziemy odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Bądźcie z nami!

Do trzech egzaminów ósmoklasisty: z języka polskiego, matematyki i języka obcego obowiązkowo podejść muszą wszyscy uczniowie. Jednak nie obowiązuje próg zdawalności. Wyniki egzaminu ósmoklasisty brane są natomiast pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, ale nie są jedynym czynnikiem decydującym o przyjęciu.

Egzamin ósmoklasisty. Matematyka. Jak wygląda arkusz?

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki potrwa 100 minut. Maksymalna liczba punktów do zdobycia to 25 (o 5 mniej niż w poprzednich latach). 15 punktów można zdobyć za poprawne rozwiązane zadań zamkniętych. 10 kolejnych za zadania otwarte.

Reklama

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi dostali dodatkowe 50 minut na egzaminie.

Egzamin ósmoklasisty 2022 z matematyki. Jakich zadań nie będzie?

Ze względów pandemicznych oraz zdalnego nauczania, Centralna Komisja Egzaminacyjna postanowiła ograniczyć listę zagadnień, których znajomość jest niezbędna podczas egzaminu ósmoklasisty z matematyki.

W 2022 na egzaminie ósmoklasisty z matematyki nie będzie zadań dowodowych z geometrii, które sprawiały uczniom mnóstwo problemów. Ograniczone będą również wymagania dotyczące znajomości działań na pierwiastkach i stereometrii.    

Egzamin ósmoklasisty. Arkusz CKE i odpowiedzi w Interii

Arkusz CKE i proponowane odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z matematyki będzie można znaleźć w Interii. Punktualnie o godzinie 13:00 opublikujemy arkusz egzaminacyjny. Kilka minut później pojawią się pierwsze odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów.

Konkretny artykuł, w którym opublikujemy arkusz egzaminacyjny z matematyki i nieoficjalne odpowiedzi znajdziecie tutaj -> Egzamin ósmoklasisty z matematyki. Odpowiedzi i arkusz CKE

Wszystkie najważniejsze informacje natomiast publikujemy na bieżąco w naszym raporcie specjalnym Egzamin Ósmoklasisty 2022. Już teraz możesz tam między innymi sprawdzić arkusz CKE oraz proponowane odpowiedzi do wczorajszego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Kliknij TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy