Reklama

Reklama

Rozpoczął się egzamin z języka angielskiego. Odpowiedzi i arkusze CKE będą w Interii

Tuż po 9.00 rozpoczął się ostatni, trzeci egzamin ósmoklasisty 2022. Dziś uczniowie sprawdzą znajomość języka obcego. Największą popularnością cieszy się egzamin z języka angielskiego. Dziś punktualnie o godzinie 13:00 opublikujemy arkusz CKE z angielskiego. Chwilę później pojawią się u nas odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów.

Egzamin ósmoklasisty. Język angielski. Jakie zasady?

Egzamin ósmoklasisty z języka obcego, tak jak inne, jest obowiązkowy. Podchodzą do niego wszyscy uczniowie kończący szkołę podstawową. Egzaminu nie można nie zdać. Liczba zdobytych punktów jest jednym z elementów branych pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. 

Największa grupa ósmoklasistów (97,5 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Na drugim miejscu w egzaminie ósmoklasisty 2022 znalazł się język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpiło 2,2 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpiło łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

Reklama

Egzamin ósmoklasisty. Język angielski. Czego można się spodziewać?

Egzamin rozpoczął się punktualnie o 9:00 i potrwa 90 minut. Na dodatkowe 45 minut mogą liczyć uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Za poprawne wykonanie wszystkich zadań można otrzymać 55 punktów. Zadania dzielą się na zamknięte - 34 punkty do zdobycia i otwarte - 21 punktów

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty 2022. Ile procent stanowi jeden punkt?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski. Arkusz CKE i odpowiedzi

Jeszcze dziś w Interii opublikujemy arkusz CKE i proponowane odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego. Punktualnie o godzinie 13:00 opublikujemy w Interii arkusz egzaminacyjny. Chwilę później pojawią się pierwsze odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz w naszym raporcie specjalnym Egzamin Ósmoklasisty 2022 w zakładce "Arkusze i odpowiedzi".

Konkretny artykuł, w którym publikujemy arkusz CKE oraz odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z angielskiego, znajdziesz TUTAJ

Nie tylko angielski. Odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty w Interii także z innych przedmiotów

Język angielski nie jest pierwszym przedmiotem z egzaminu ósmoklasisty 2022, do którego arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi znajdziecie w Interii. We wtorek opublikowaliśmy już arkusz egzaminacyjny i proponowane rozwiązania z języka polskiego, a w środę arkusz CKE i nieoficjalne odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Odpowiednie linki znajdziecie poniżej:

Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusze CKE i odpowiedzi z języka polskiego

Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Odpowiedzi i arkusz CKE

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy