Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego. U nas odpowiedzi i arkusz CKE

Czwartek 26 maja to ostatni dzień tegorocznego egzaminu ósmoklasisty. O godzinie 10.30 uczniowie skończyli pisać egzamin z języka obcego nowożytnego. Ponad 97 proc. z nich wybrało język angielski. Jeśli szukacie arkuszy CKE i odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty z angielskiego, to zapraszamy do Interii już o 13.00.

Egzamin ósmoklasisty 2022 rozpoczął się we wtorek testem z języka polskiego. W środę uczniowie zmierzyli się z matematyką, a dziś przyszła pora na język obcy nowożytny.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Angielski najpopularniejszy

Największa grupa ósmoklasistów (97,5 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem na egzaminie ósmoklasisty 2022 był język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpiło 2,2 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpiło łącznie 0,3 proc. ósmoklasistów.

Reklama

Spośród ok. 7 150 uczniów-obywateli Ukrainy, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia do egzaminu ósmoklasisty największa grupa (73,7 proc. ) wybrała język angielski. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język rosyjski. Do egzaminu z tego języka przystąpi 25,3 proc. uczniów będących obywatelami Ukrainy. Do egzaminu ósmoklasisty 2022 z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i włoskiego) przystąpi łącznie 1 proc. spośród wszystkich zgłoszonych uczniów.

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty 2022. Ile procent stanowi jeden punkt?

Angielski na egzaminie ósmoklasisty 2022. Arkusze CKE i odpowiedzi w Interii

Podobnie jak w przypadku egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki, także dziś opublikujemy w Interii arkusz CKE oraz nieoficjalnie odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego. Tuż po 13.00 w naszym raporcie Egzamin ósmoklasisty 2022 w specjalnej zakładce "Arkusze i odpowiedzi" pojawi się arkusz egzaminacyjny z języka angielskiego. Kilka minut później opublikujemy pierwsze odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów.

Konkretny artykuł, w którym publikujemy arkusz CKE oraz odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z angielskiego, znajdziesz TUTAJ

W naszym raporcie można już znaleźć:

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego. Kiedy wyniki?

Łącznie do egzaminu ósmoklasisty 2022 zostało zgłoszonych ponad 502 600 ósmoklasistów z prawie 12 600 szkół oraz ok. 7 150 uczniów będących obywatelami Ukrainy z ok. 2 500 szkół.

Pełne wyniki egzaminu ósmoklasisty uczniowie poznają 1 lipca. Z kolei zaświadczenia otrzymają 8 lipca.  

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy