Reklama

Reklama

Dziś egzamin ósmoklasisty z angielskiego. Co będzie? Jakich zadań się spodziewać?

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego kończy dziś trzydniowy sprawdzian wiedzy uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej. Ósmoklasiści mają za sobą już zmagania z językiem polskim oraz matematyką. Po godzinie 13 na stronie Interii pojawią się arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty z angielskiego z odpowiedziami proponowanymi przez naszych ekspertów. A tymczasem sprawdźmy jeszcze, co trzeba wiedzieć przed egzaminem ósmoklasisty z angielskiego 2022.

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022 to już trzeci dzień testów sprawdzających wiedzę młodych uczniów. Egzamin z obcego języka nowożytnego, podobnie jak język polski oraz matematyka, jest obowiązkowy, aby zdać egzamin ósmoklasistyWyniki nie wpływają na ukończenie szkoły, jednak mają ogromne znaczenie podczas rekrutacji do wymarzonego liceum lub technikum. 

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022 już dziś. Najważniejsze informacje

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022 odbędzie się w czwartek 26 maja o godz. 9:00. Na rozwiązanie zadań uczniowie będą mieli tylko 90 minut. W przypadku uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi czas na egzamin ósmoklasisty z angielskiego zostanie przedłużony o 45 minut

Reklama

Jeżeli uczeń z uzasadnionych przyczyn nie przystąpi do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego w maju, będzie mógł napisać go w terminie dodatkowym - w środę 15 czerwca o godzinie 9:00. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 1 lipca i tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie.

Jak wygląda egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022?

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022 to maksymalnie 55 punktów do zdobycia. Maksymalna liczba punktów za zadania zamknięte to 34, a za zadania otwarte - 21. To o pięć mniej niż przed rokiem 2021, kiedy to w związku z pandemią koronawirusa i nauczaniem zdalnym obniżono wymagania egzaminacyjne

Dlatego egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022 zostanie przeprowadzony zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi, a nie z podstawą programową kształcenia ogólnego. Między innymi zmniejszono liczbę zadań otwartych sprawdzających umiejętność rozumienia ze słuchu czy znajomość środków językowych.

Zobacz także: Egzamin ósmoklasisty 2022. Co zrobić, jeśli zachorujesz albo się spóźnisz?

Podchodząc do testu, każdy uczeń powinien mieć przy sobie czarny długopis lub pióro z czarnym tuszem, którym należy zapisywać odpowiedzi na karcie egzaminacyjnej. Na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego nie można korzystać ze słowników.

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022. Co będzie na teście?

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022 składa się z pięciu części - rozumienia ze słuchu, znajomości funkcji językowych i środków językowych, rozumienia tekstów pisanych oraz wypowiedzi pisemnej. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty z angielskiego? Zgodnie z informacjami podanymi przez Centralną Komisją Egzaminacyjną, na teście może się pojawić:        

  • parafrazowanie zdań;
  • tłumaczenia na język angielski;
  • e-mail;
  • czasowniki modalne i nieregularne;
  • liczebniki główne i porządkowe;
  • czasy i tryby czasowników;
  • przedimki;
  • stopniowanie.

Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego to również sprawdzian znajomości słownictwa związanego z edukacją, pracą, życiem prywatnym, podróżowaniem czy zakupami. Zazwyczaj test w wypowiedzi pisemnej to wiadomość do kolegi lub koleżanki z Anglii, dlatego warto powtórzyć materiał z tego zakresu. 

Egzamin ósmoklasisty z angielskiego 2022. Arkusze CKE i nieoficjalne odpowiedzi w Interii

Już dzisiaj, 26 maja, po godzinie 13:00 na stronie Interii udostępnimy arkusze CKE z zadaniami, które pojawiły się na dzisiejszym egzaminie ósmoklasisty z angielskiego. Chwilę później opublikujemy również odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów.

Rozwiązania zadań dostępne będą w zakładce Arkusze i odpowiedzi w raporcie specjalnym Egzamin ósmoklasisty 2022. Tutaj znajdziesz również arkusze CKE i nieoficjalne odpowiedzi z języka polskiego oraz matematyki

Konkretny artykuł, w którym publikujemy arkusz CKE oraz odpowiedzi z egzaminu ósmoklasisty 2022 z angielskiego, znajdziesz TUTAJ

Czytaj też:

Egzamin ósmoklasisty 2022. Arkusze CKE i odpowiedzi z języka polskiego

Egzamin ósmoklasisty 2022: Matematyka. Odpowiedzi i arkusz CKE

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy