Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2020 - język polski. Arkusz i odpowiedzi na Interii!

Ósmoklasisto, egzamin z języka polskiego już za tobą! Chcesz już dziś poznać poprawne odpowiedzi? Po godz. 13:00 na stronie Interii opublikujemy arkusz CKE z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Zamieścimy też proponowane rozwiązania zarówno zadań zamkniętych, jak i otwartych. Zostań z nami, jeśli chcesz sprawdzić, jak ci poszło.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020: Język polski - arkusz CKE i odpowiedzi (zobacz tutaj)

We wtorek (16 czerwca) rozpoczęły tegoroczne egzaminy ósmoklasisty. Na zakończenie szkoły podstawowej uczniowie muszą zmierzyć się z trzema przedmiotami: językiem polskim, matematyką i językiem obcym. W przypadku języka obcego mogą wybrać: język angielski, język niemiecki, język hiszpański, język francuski, język włoski i język rosyjski.

Reklama

Egzaminy ósmoklasisty potrwają trzy dni, do 18 czerwca. Uczniowie zasiadają do pisania testów codziennie o godz. 9:00. 

W rygorze sanitarnym

Początkowo egzamin ósmoklasisty miał odbyć się w kwietniu, ale ze względu na epidemię koronawirusa został przeniesiony o ponad miesiąc. 

Podobnie, jak przy maturach, na egzaminach ósmoklasisty także obowiązują szczególne zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Uczniowie, wchodząc na salę, muszą mieć na twarzach maseczki. Na każdy egzamin muszą przynieść swoje własne przybory. Więcej o szczegółowych wytycznych sanitarnych pisaliśmy tutaj.

Wyniki egzaminów ósmoklasiści poznają 31 lipca.

Egzamin ósmoklasisty z polskiego. Arkusz i odpowiedzi na Interii

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego i odpowiedzi opublikujemy po godz. 13:00 w naszym raporcie specjalnym "Egzamin ósmoklasisty 2020" w zakładce "Arkusze". Znajdziecie tam zarówno propozycje rozwiązań do zadań zamkniętych, jak i otwartych.

W kolejnych dniach znajdziecie też na Interii rozwiązania z matematyka oraz języka angielskiego. Zapraszamy!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje