Reklama

Reklama

Egzamin ósmoklasisty 2020. Angielski i niemiecki najpopularniejsze

We czwartek (18 czerwca) odbywa się egzamin ósmoklasisty z języków obcych nowożytnych. Największa grupa uczniów klas ósmych – aż 95,7 proc. zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem jest język niemiecki. Egzamin z języków obcych rozpoczyna się tradycyjnie o godz. 9:00.

Język angielski cieszy się największą popularnością wśród zdających. Na drugim miejscu jest niemiecki. W czwartek na egzaminie ósmoklasisty 2020 zdaje go 3,8 proc. wszystkich uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpi łącznie 0,5 proc. ósmoklasistów - informuje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

Trzeci dzień sesji egzaminu ósmoklasisty

Czwartek jest trzecim, a zarazem ostatnim dniem egzaminu ósmoklasisty 2020. We wtorek i środę uczniowie zdawali język polski i matematykę. Egzamin z matematyki zawierał łącznie 21 zadań, w tym 15 zadań zamkniętych i sześć otwartych. Zadania zamknięte to takie, w których uczeń wybiera odpowiedź spośród podanych. Zdający musieli się wykazać umiejętnością wykonywania działań na liczbach rzeczywistych, np. wykonywać działania na potęgach i pierwiastkach oraz wykonywać obliczenia procentowe. Ósmoklasiści musieli także wykazać się znajomością figur i brył geometrycznych oraz ich właściwości.

Reklama

Arkusz CKE z matematyki oraz proponowane odpowiedzi publikowaliśmy tutaj

Zobacz także: Egzamin ósmoklasisty 2020. Język polski. Arkusz i odpowiedzi

Język angielski. U nas arkusz i odpowiedzi

Dziś po godzinie 13:00 w zakładce "Egzamin ósmoklasisty 2020. Arkusze" opublikujemy arkusz CKE z języka angielskiego wraz z odpowiedziami zaproponowanymi przez naszego eksperta. Ósmoklasiści, bądźcie z nami! 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje