Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2019. Język polski - arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny z języka polskiego rozpoczął się o godzinie 11:00. Na jego napisanie uczniowie mieli 90 minut. Poniżej publikujemy arkusz CKE - język polski wraz z proponowanymi odpowiedziami. Bądźcie z nami!

Arkusz egzaminacyjny z języka polskiego składał się z 21 zadań, w tym 20 zadań zamkniętych i 1 zadanie otwarte.

Egzamin gimnazjalny 2019 odbywa się w cieniu strajku nauczycieli. Jak poinformowała minister edukacji i dyrektor CKE na wspólnej konferencji, egzamin z języka polskiego nie odbył się tylko w jednej szkole. W pozostałych egzaminy zostały przeprowadzone.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 zostaną ogłoszone 14 czerwca. Także w tym terminie poznają je uczniowie, którzy z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie mogli przystąpić do egzaminu w środę, czwartek i piątek, i napiszą go w drugim terminie - 3,4 i 5 czerwca. Szkoły wydadzą uczniom zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego 2019 w dniu 21 czerwca.

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2019. Język polski arkusz CKE i odpowiedzi

Arkusz CKE egzamin gimnazjalny 2019 z języka polskiego wraz z proponowanymi odpowiedziami publikujemy. Wcześniej w naszym raporcie specjalnym Egzamin gimnazjalny 2019 opublikowaliśmy arkusz CKE wraz z proponowanymi odpowiedziami z WOS i historii. Znajdziecie je tutaj: Egzamin gimnazjalny 2019. Arkusze (kliknij)

Egzamin gimnazjalny 2019. Język polski - ARKUSZ CKE (pobierz tutaj)

Kolejne rozwiązania zadań znajdziesz na stronie drugiej.

To już wszystkie odpowiedzi!

Jak przebiegał egzamin w twojej szkole? Czy mimo strajku nauczycieli odbył się bez zakłóceń? Napisz tutaj

Szukasz rozwiązań z historii i WOS? Znajdziesz je tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy