Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2019. Historia, WOS - arkusz CKE i odpowiedzi

Zakończył się egzamin gimnazjalny 2019 z historii i wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie pisali go przez 60 minut. Poniżej publikujemy arkusz CKE historia i WOS wraz z proponowanymi odpowiedziami. Bądźcie z nami!

Do egzaminu gimnazjalnego 2019 z historii i wiedzy o społeczeństwie podeszło ponad 350 tys. uczniów klas III gimnazjum. Arkusz egzaminacyjny zawierał 25 zadań zamkniętych. Dominowały zadania wyboru wielokrotnego, w których uczeń wybierał jedną z podanych odpowiedzi.

Mimo strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne 2019 przebiegają raczej sprawnie. Jak poinformował dyrektor CKE, egzamin gimnazjalny z historii i WOS nie obył się w trzech szkołach. W pozostałych szkołach egzaminy odbyły się bez zakłóceń - poinformowano.

Dotychczas informacje o problemach w przeprowadzeniu egzaminu dotarły z województw opolskiego i kujawsko-pomorskiego. W jednej ze szkół w Kluczborku rozpoczęcie egzaminu opóźniło się ze względu na konieczność dojazdu wsparcia z Opola. Z kolei w Podwiesku w gminie Chełmno zabrakło trzech osób w komisji. "36 dzieci nie napisze części humanistycznej egzaminu gimnazjalnego" - poinformował reporter RMF FM.

Reklama

Od godziny 11:00 uczniowie mierzą się z językiem polskim. Na napisanie tej części egzaminu gimnazjalnego przewidziano 90 minut.

Egzamin gimnazjalny 2019. Arkusz CKE i odpowiedzi

Poniżej znajdziecie arkusz CKE z historii i WOS wraz z rozwiązaniami zaproponowanymi przez naszych ekspertów. Egzamin gimnazjalny 2019 rozpoczął się w środę i potrwa do piątku. Codziennie będziemy dla gimnazjalistów publikować arkusze i odpowiedzi. Znajdziecie je w naszym raporcie specjalnym Egzamin gimnazjalny 2019. Arkusze (zobacz tutaj)

Egzamin gimnazjalny 2019. Arkusz CKE historia i wiedza o społeczeństwie (pobierz tutaj)

Kolejne rozwiązania znajdziesz na stronie drugiej.


To już wszystkie odpowiedzi!

Jak przebiegał egzamin w waszej szkole? Czy mimo strajku nauczycieli, odbył się bez zakłóceń? Napisz do nas (tutaj)

Szukasz arkuszy z języka polskiego? Znajdziesz je tutaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy