Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2018. Harmonogram, terminy

Egzamin gimnazjalny 2018 rozpocznie się dokładnie za dwa tygodnie, 18 kwietnia. Poniżej prezentujemy oficjalny harmonogram. Sprawdź terminy poszczególnych części egzaminu!

Egzamin gimnazjalny ma formę pisemną i składa się z trzech części: ‎humanistycznej (z zakresu języka polskiego oraz historii i wiedzy o społeczeństwie), matematyczno-przyrodniczej oraz języka obcego nowożytnego.‎

W trzeciej części gimnazjalista przystępuje do egzaminu z jednego języka: angielskiego, ‎francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego, ukraińskiego lub włoskiego. Uczeń musi wybrać ten język, którego uczy się w gimnazjum jako przedmiotu obowiązkowego. ‎Każdy uczeń gimnazjum zdaje język obcy nowożytny obowiązkowo na poziomie podstawowym. Ci uczniowie, którzy na egzaminie wybrali język, którego uczyli się już w szkole ‎podstawowej, zdają go także na poziomie rozszerzonym. Do części rozszerzonej mogą przystąpić także pozostali, chętni gimnazjaliści, którzy chcieliby sprawdzić swój poziom wiedzy.  

Reklama

Każda część egzaminu gimnazjalnego przeprowadzana jest w inny dzień. Części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Egzamin z języka obcego ‎nowożytnego gimnazjaliści piszą 60 minut na każdym z poziomów.

Harmonogram egzaminu gimnazjalnego 2018

W tym roku egzamin gimnazjalny rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia. 

18 kwietnia 2018 r. (środa) - część humanistyczna:
- godz. 9.00 - historia i wiedza o społeczeństwie
- godz. 11.00 - język polski

19 kwietnia 2018 r. (czwartek) - część matematyczno-przyrodnicza:
- godz. 9.00 - przedmioty przyrodnicze
- godz. 11.00 - matematyka

20 kwietnia 2018 r. (piątek) - język obcy nowożytny:
- godz. 9.00 - poziom podstawowy
- godz. 11.00 - poziom rozszerzony

Egzaminu nie można nie zdać

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum. Nie określa się jednak na nim minimalnego wyniku, który trzeba uzyskać. Egzaminu nie można więc nie zdać. 

Wyniki zostaną ogłoszone i przekazane szkołom 15 czerwca 2018 r. Gimnazjaliści otrzymają zaświadczenia tydzień później, 22 czerwca 2018 r.


Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy dla liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej znajdziesz na Bryk.pl oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy