Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2018. Część przyrodnicza - arkusz CKE i odpowiedzi

Geografia, fizyka, biologia, chemia - egzamin gimnazjalny 2018 z tego zakresu już zakończony. Uczniowie przez godzinę mierzyli się z testem, na którym pojawiły się zadania z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Poniżej publikujemy arkusz CKE oraz proponowane odpowiedzi.

W tym roku egzamin gimnazjalny pisze prawie 350 tys. trzecioklasistów w całej Polsce. W pierwszym dniu gimnazjaliści pisali testy z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego. Dzisiaj, oprócz egzaminu z przedmiotów przyrodniczych, rozwiązują także matematykę.

W pierwszym dniu egzaminu doszło do przecieku. 20 minut przed egzaminem na Twitterze jedna z uczennic opublikowała informacje o zarysie tematu. Sprawa została zgłoszona na policję. Jeśli uda się ustalić, w której dokładnie szkole przeciek miał miejsce, egzamin gimnazjalny zostanie tam prawdopodobnie unieważniony dla wszystkich zdających.  

Reklama

Przypomnijmy, że przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający musi uzyskać. Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać.‎ Wyniki są jednak istotne, ponieważ to część kryterium przy przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 uczniowie poznają już 15 czerwca. 

Egzamin gimnazjalny 2018: Przedmioty przyrodnicze. Zobacz arkusz CKE (pobierz tutaj)

PONIŻEJ PUBLIKUJEMY ARKUSZ Z PRZEDMIOTÓW PRZYRODNICZYCH WRAZ Z NIEOFICJALNYMI ODPOWIEDZIAMI. Wciśnij F5, strona nie odświeża się automatycznie! Egzamin gimnazjalny 2018: Matematyka. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny 2018: Język polski. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin gimnazjalny 2018: Historia i WOS. Zobacz arkusz CKE i odpowiedzi


Chcesz skutecznie przygotować się do egzaminów? Zobacz, jakie to proste! Wypracowania, opracowania lektur, testy dla liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej znajdziesz na Bryk.pl oraz na Opracowania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy