Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2017

Egzamin gimnazjalny 2017. Harmonogram

Egzamin gimnazjalny zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie rozpoczną zmagania z częścią humanistyczną już w środę, 19 kwietnia. Kolejne dwie części - matematyczno-przyrodniczą oraz z języka obcego nowożytnego napiszą w czwartek i piątek (20 i 21 kwietnia). Zobacz dokładny harmonogram!

Egzamin gimnazjalny ma formę pisemną i składa się z trzech części. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać. Egzaminu nie można zatem nie zdać.‎

Harmonogram 2017

Reklama

19 kwietnia (środa) uczniowie przystąpią do części humanistycznej (150 min). Obejmuje ona wiadomości i umiejętności z zakresu: języka polskiego (90 min) oraz historii i wiedzy o społeczeństwie (60 min).

20 kwietnia (czwartek) gimnazjaliści napiszą część matematyczno-przyrodniczą (150 min.). Obejmuje ona wiadomości i umiejętności z zakresu: matematyki (90 min) oraz przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii (60 min).

21 kwietnia (piątek) uczniowie zmierzą się z częścią z języka obcego nowożytnego (60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym).

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017

Wyniki egzaminu gimnazjalnego zostaną ogłoszone 16 czerwca 2017 roku.

Natomiast zaświadczenie i szczegółowe informacje zdający poznają tydzień później - 23 czerwca 2017 roku.

Dowiedz się więcej na temat: Egzamin gimnazjalny 2017. Harmonogram

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje