Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2017

Egzamin gimnazjalny 2017. Wszystko, co musisz wiedzieć

Jak będzie przebiegał egzamin gimnazjalny 2017? Co każdy uczeń może wnieść na salę, a czego absolutnie nie może ze sobą zabrać? Czy można nie zdać egzaminu gimnazjalnego? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

Ile trwa egzamin?

Każda część egzaminu gimnazjalnego jest przeprowadzana innego dnia. Części humanistyczna ‎i matematyczno-przyrodnicza trwają po 150 minut. Egzamin z zakresu języka polskiego ‎i z zakresu matematyki trwa po 90 minut, a z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie ‎i z zakresu przedmiotów przyrodniczych trwa po 60 minut.

Część egzaminu z języka obcego ‎nowożytnego trwa 60 minut na każdym z poziomów: podstawowym i rozszerzonym.‎

Trzy części egzaminu

Reklama

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎

- humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego,
- matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki,
- z języka obcego nowożytnego (angielski, ‎francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński lub włoski).

Co można wnieść na salę?

Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu z matematyki - również linijkę. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora ani słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎ Wykluczone jesrt posiadanie wszelkiego rodzaju przedmiotów "przynoszących szczęście" jak maskotki, breloki itp.

Nie zapomnij!

Niezbędny do przystąpienia egzaminu gimnazjalnego jest dokument potwierdzający tożsamość. Uczniowie klas trzecich wchodzą na salę, w której odbywa się egzamin, za okazaniem dokumentu. Może to być np. legitymacja szkolna lub dowód.

Czy można nie zdać?

Egzamin ma formę pisemną. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia ‎gimnazjum, ale nie określa się minimalnego wyniku, jaki zdający powinien uzyskać.

Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać.‎

Dowiedz się więcej na temat: egzamin gimnazjalny | egzamin gimnazjalny 2017

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy