Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2017

Egzamin gimnazjalny 2017. Język angielski poziom podstawowy [ARKUSZ I ODPOWIEDZI]

Języki obce – to z nimi zmagali się uczniowie na piątkowym egzaminie gimnazjalnym. O godzinie 10:00 zakończyła się pierwsza część - egzamin z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym, na którym gimnazjaliści najczęściej zdawali język angielski. Poniżej publikujemy arkusz CKE z języka angielskiego poziom podstawowy oraz odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów.

Język angielski na poziomie podstawowym na egzaminie gimnazjalnym 2017 zdaje aż 85 proc. wszystkich uczniów (94 proc. tej grupy przystąpi również do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym). Angielski cieszy się od lat największą popularnością i w wielu szkołach jest wiodącym językiem obcym.

Reklama

Na drugim miejscu wśród zdawanych przez uczniów języków plasuje się niemiecki - zdawało go 12 proc. gimnazjalistów. Trzeci najczęściej zdawany język obcy to rosyjski, choć różnica w porównaniu do angielskiego jest ogromna - zdaje go jedynie 2 proc. gimnazjalistów. Chęć zdawania egzaminu z francuskiego, hiszpańskiego i włoskiego zadeklarowało poniżej 1 proc. gimnazjalistów.

Publikujemy ARKUSZ CKE Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO - poziom podstawowy, transkrypcję oraz proponowane przez naszych ekspertów odpowiedzi. Kolejne rozwiązania pojawiają się co kilka minut. Aby odświeżyć wciśnij F5!

JĘZYK ANGIELSKI - poziom podstawowy (POBIERZ ARKUSZ) + (POBIERZ TRANSKRYPCJĘ)


Zobacz pozostałe arkusze egzaminacyjne wraz z odpowiedziami!

ARKUSZ EGZAMINACYJNY I ODPOWIEDZI z historii oraz wiedzy o społeczeństwie ZNAJDZIESZ TUTAJ

ARKUSZ EGZAMINACYJNY I ODPOWIEDZI z języka polskiego ZNAJDZIESZ TUTAJ

ARKUSZ EGZAMINACYJNY I ODPOWIEDZI z matematyki ZNAJDZIESZ TUTAJ

ARKUSZ EGZAMINACYJNY I ODPOWIEDZI z przedmiotów przyrodniczych ZNAJDZIESZ TUTAJ

Kiedy wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017?


Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2017 uczniowie poznają 16 czerwca. Przystąpienie do sprawdzianu było warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub innych ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do egzaminu w tym tygodniu, to będzie go pisać w drugim terminie w czerwcu. Jeszcze raz do egzaminu musi przystąpić uczeń, który został przyłapany na ściąganiu.

Egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, ale dobry wynik z pewnością pomoże w dostaniu się do wymarzonej szkoły średniej.

Wszystkie arkusze z zadaniami oraz nieoficjalne odpowiedzi publikujemy w naszym raporcie specjalnym - EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017

Śledź nas na Twitterze!

Dowiedz się więcej na temat: egzamin gimnazjalny 2017

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje