Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2017

Egzamin gimnazjalny 2017. Dziś część matematyczno-przyrodnicza

Wczoraj królowały przedmioty humanistyczne, dziś czas na matematykę, biologię, chemię, fizykę i geografię. Około 350 tysięcy gimnazjalistów przystąpi do egzaminu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej. Na portalu Interia.pl opublikujemy po południu rozwiązania zadań zaproponowane przez ekspertów.

Trzydniowy maraton zakończy jutro test z języka obcego. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie będą rozwiązywać zadania w dwóch blokach. Pierwszy rozpocznie się o godzinie 9.00 i będzie zawierał zadania z nauk przyrodniczych. Później. po przerwie, o godzinie 11.00, gimnazjaliści dostaną do rozwiązania testy matematyczne.

ARKUSZ EGZAMINACYJNY I ODPOWIEDZI z historii oraz wiedzy o społeczeństwie ZNAJDZIESZ TUTAJ

Reklama

Po pierwszym dniu egzaminów uczniowie byli jednak dobrej myśli. "Matematyka jest zazwyczaj dość prosta na egzaminie, więc stresować się nie będę" - mówił jeden z uczniów. 

Drugi zalecał skupienie, dokładne czytanie pytań, bo - jak podkreślał - zawsze może się wkraść błąd nawet w prostych obliczeniach.

ARKUSZ EGZAMINACYJNY I ODPOWIEDZI z języka polskiego ZNAJDZIESZ TUTAJ

Gimnazjaliści bardziej niż matematyki boją się przedmiotów przyrodniczych. W tym przypadku, na co zwracali uwagę, trzeba posiadać dość szeroką wiedzę. Po rozwiązaniu, testy zostaną zakodowane i trafią do egzaminatorów z okręgowych komisji. Wyniki uczniowie poznają w połowie czerwca. 

To, jak egzaminy wypadną, będzie miało wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej.  

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu będzie go pisać w drugim terminie w czerwcu.

Wszystkie arkusze z zadaniami oraz nieoficjalne odpowiedzi opublikujemy w naszym raporcie specjalnym - EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017

Kiedy egzamin gimnazjalny może zostać przerwany lub unieważniony?

Reklama

Reklama

Reklama