Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2016

Egzamin gimnazjalny 2016. Arkusz i odpowiedzi z matematyki

Mamy nieoficjalne odpowiedzi i arkusz z matematyki egzaminu gimnazjalnego 2016. Jak wskazują statystyki Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, to właśnie matematyka sprawia uczniom najwięcej trudności. W zeszłym roku najsłabiej wypadły zadania z geometrii oraz pierwiastkowania.

Zakończył się drugi dzień sesji egzaminacyjnej egzaminu gimnazjalnego 2016. Dziś uczniowie rozwiązywali zadania z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Najpierw zmierzyli się z zadaniami z geografii, fizyki, biologi i chemii. Arkusze i odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów opublikowaliśmy TUTAJ

O godzinie 11:00 rozpoczęła się druga część - obejmująca zadania z matematyki. Na ich rozwiązanie uczniowie mieli 90 minut. Matematyka to przedmiot, który najbardziej stresował wielu gimnazjalistów. Ubiegłoroczne statystyki Centralnej Komisji Egzaminacyjnej udowodniły, że to z nią uczniowie mieli najwięcej kłopotów. Na poziomie niższym niż oczekiwano gimnazjaliści rozwiązywali zadania z pierwiastkami czy z zakresu geometrii.

Reklama

Na tegorocznym egzaminie pojawiły się m.in. zadania z geometrii czy funkcji. Co do ogólnego poziomu trudności części matematycznej uczniowie byli podzieleni.  

Wyniki z egzaminu gimnazjalnego 2016 gimnazjaliści otrzymają 17 czerwca.

UWAGA! WCIŚNIJ F5, STRONA NIE ODŚWIEŻA SIĘ AUTOMATYCZNIE! ZOBACZ ARKUSZ I NIEOFICJALNE ROZWIĄZANIA ZAPROPONOWANE PRZEZ NASZYCH EKSPERTÓW:
Arkusz z matematyki - egzamin gimnazjalny 2016 

Reklama

Reklama

Reklama