Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2016

Egzamin gimnazjalny 2016. Język polski - mamy arkusze i rozwiązania

Język polski podczas egzaminu gimnazjalnego 2016 z przedmiotów humanistycznych zdawało dziś 360 tys. gimnazjalistów z całego kraju. Na portalu Interia publikujemy arkusze i rozwiązania z historii i WOS-u, a także z języka polskiego, zaproponowane przez naszych ekspertów.

Arkusze i rozwiązania z języka polskiego PUBLIKUJEMY TUTAJ

Reklama

Na drugą część poniedziałkowego egzaminu uczniowie mają 90 minut (gimnazjaliści ze stwierdzoną dysleksją otrzymali więcej czasu - 135 minut). Wcześniej uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie. Na ich rozwiązanie mieli 60 minut.

"Historia była dość trudna" - relacjonowali gimnazjaliści na Twitterze tuż po zakończeniu egzaminu. Zadania z wiedzy o społeczeństwie oceniali jako łatwe. Wielu gimnazjalistów uważało, że próbna wersja testów sprawiła im znacznie mniej kłopotów, niż właściwa. Jak wynika z ich relacji, na egzaminie pojawiało się zagadnienie poruszające tematykę kryzysu migracyjnego. Na podstawie tekstu źródłowego, uczniowie musieli odpowiedzieć, w którym momencie obcokrajowiec staje się uchodźcą.

"Było sporo tekstów źródłowych, obrazów i map" - mówiła jedna z uczennic trzeciej klasy po wyjściu z egzaminu. 

Wyniki z dzisiejszego egzaminu uczniowie poznają 17 czerwca, a już teraz portalu Interia publikujemy arkusze i odpowiedzi z WOS-u i historii zaproponowane przez nauczycieli (KLIKNIJ TUTAJ)Reklama

Reklama

Reklama

Reklama