Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015: Dzisiaj o godz. 10.00

364 tysiące uczniów z prawie 7 tysięcy szkół przystąpiło w tym roku do egzaminu gimnazjalnego. Po prawie dwóch miesiącach oczekiwania trzecioklasiści z gimnazjum poznają dziś wyniki testów.

Uczniowie przez trzy dni rozwiązywali różne arkusze. Pierwszego dnia pisali egzaminy z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po krótkiej przerwie był test z języka polskiego. Drugiego dnia czekał na nich arkusz z biologii, chemii, fizyki i geografii. Po przerwie przystąpili do rozwiązywania zadań z matematyki.

Trzeciego dnia trzeba było zmierzyć się z językiem obcym. Z samego rana trzeba było napisać test na poziomie podstawowym. Po przerwie część uczniów pisało arkusz rozszerzony. Dotyczyło to tych osób, które danego języka uczyły się już od szkoły podstawowej. 

Reklama

85 procent gimnazjalistów deklarowało przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a 80 procent pisało też poziom rozszerzony z tego języka. Drugim najczęściej wybieranym językiem był niemiecki. Do egzaminu z tego języka na poziomie podstawowym przystąpiło 12 procent gimnazjalistów, a do egzaminu na poziomie rozszerzonym - prawie 4 procent.

Wstępna analiza wyników Egzaminu Gimnazjalnego zostanie opublikowana na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o godzinie 10:00.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy