Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Egzamin gimnazjalny 2015. Rozwiązujemy arkusze CKE

Uczniowie są już po pierwszej, humanistycznej części egzaminu gimnazjalnego. Arkusze i ich nieoficjalne rozwiązania opublikowaliśmy w naszym raporcie specjalny. Również jutro znajdziecie u nas zadania i proponowane rozwiązania z części drugiej egzaminu gimnazjalnego 2015.

Do egzaminu zgłoszono ponad 360 tys. uczniów klas trzecich. Jak zapewniał dyrektor CKE we wszystkich szkołach testy odbyły się bez problemów, czy zakłóceń.  W środę przed uczniami kolejny dzień zmagań.  Jutrzejszy egzamin podobnie jak ten wtorkowy również będzie składał się z dwóch bloków. W pierwszym znajdą się zadania z nauk przyrodniczych - biologii, chemii, fizyki i geografii. W drugim bloku będą zadania z matematyki.

Tutaj znajdziesz arkusz i rozwiązania z WOS i historii!

Reklama

Z zadaniami z języka obcego gimnazjaliści zmierzą się w czwartek. Testy przeprowadzone będą  na dwóch poziomach: obowiązkowym dla wszystkich gimnazjalistów i rozszerzonym dla tych uczniów, którzy w gimnazjum kontynuują naukę wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej

Jak poinformowała CKE, najchętniej wybieranym językiem obcym na egzaminie gimnazjalnym 2015 jest język angielski, jego zdawania zadeklarowało ponad 80 proc. uczniów klas trzecich.

Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum, nie można go jednak nie zdać. Dobry wynik może pomóc w dostaniu się do wymarzonej szkoły. Jeżeli ktoś z trzecioklasistów nie mógł zadawać egzaminu w pierwszym terminie, przystąpi do testu w dniach od 1 do 3 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu również musi powtórzyć egzamin.

Arkusze i proponowane rozwiązania z języka polskiego znajdziesz tutaj!

Zdawałeś dziś egzamin gimnazjalny? Odbierz od nas darmową pizzę - KLIKNIJ TUTAJ!Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy