Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Egzamin gimnazjalny 2015. Język polski, WOS i historia

Dziś obyła się pierwsza z trzech części egzaminu gimnazjalnego 2015. Poniżej publikujemy arkusze i nieoficjalne rozwiązania zadań z wiedzy o społeczeństwie i historii oraz języka polskiego. Sprawdź, jak odpowiadałeś.

Najpierw od godziny 9:00 uczniowie rozwiązywali zadania z wiedzy o społeczeństwie i historii. Jak przyznali gimnazjaliści zadania nie sprawiły im większych trudności. - W pierwszej części najtrudniejsza była historia. Ta część wymagała wiedzy ogólnej i pamiętania dat, chronologii. Wiedza o społeczeństwie to były odpowiedzi na pytania do tekstu, rysunków, tabel, co zawsze jest łatwiejsze - powiedział PAP Bartosz z klasy III GA. - Generalnie wszystko było w miarę łatwe. Z wiedzy o społeczeństwie było dużo o Unii Europejskiej. Myślałam, że więcej będzie o Polsce - powiedziała jego koleżanka z klasy Joanna.

Reklama

Uczniowie nie mieli też specjalnych trudności z językiem polskim. Zadania rozwiązywali od 11:00, przez 80 minut.

Informacje o uzyskanych wynikach uczniowie otrzymają 19 czerwca, natomiast zaświadczenia dostaną w dniu zakończenia roku szkolnego wraz ze świadectwem ukończenia gimnazjum. Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego jest warunkiem ukończenia gimnazjum, nie można go jednak nie zdać. Jeżeli ktoś z trzecioklasistów nie mógł zadawać egzaminu w pierwszym terminie, przystąpi do testu w dniach od 1 do 3 czerwca.

Nasi eksperci przygotowali dla was nieoficjalne rozwiązania. Arkusz i rozwiązania z WOS i historii znajdziesz TUTAJ !

Z kolei arkusz i rozwiązania z języka polskiego sprawdzisz TUTAJ!

Zdawałeś dziś egzamin gimnazjalny? Odbierz od nas darmową pizzę KLIKNIJ TUTAJ!Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne