Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Egzamin gimnazjalny 2015. Język niemiecki arkusz i odpowiedzi - poziom podstawowy

Na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym 14 proc. uczniów zdawało język niemiecki na poziomie podstawowym. Poniżej publikujemy arkusze oraz nieoficjalne odpowiedzi, które zaproponowali nasi eksperci.

Językiem najczęściej wybieranym przez gimnazjalistów był angielski. Jego zdawanie na poziomie podstawowym zdeklarowało aż 85 proc. trzecioklasistów. Drugim w kolejności był właśnie język niemiecki. Nasi eksperci przygotowali dla gimnazjalistów, którzy wybrali ten język - proponowane rozwiązania.

Arkusz z języka niemieckiego - poziom podstawowy opublikowany przez CKE zobacz tutaj! Transkrypcja dostępna jest TUTAJ!

Reklama

Egzaminem na poziomie rozszerzonym - zdawała go tylko cześć uczniów - zakończył się trzydniowy egzamin gimnazjalny 2015. Od wtorku publikowaliśmy kolejne arkusze i rozwiązania z części humanistycznej oraz matematyczno-przyrodniczej. Wszystkie zadania oraz nieoficjalne rozwiązania dostepne są w raporcie specjalnym "Egzamin gimnazjalny 2015".

O tym, jak poszły im egzaminy, gimnazjaliści dowiedzą się 19 czerwca - wtedy do szkół zostaną przesłane wyniki. Jeśli uczeń z powodu choroby albo ważnych wypadków losowych nie mógł przystąpić do egzaminu w dniach od 21-23 kwietnia, będzie zdawać go w dniach od 1- 3 czerwca. Przypominamy, że egzaminu nie można oblać, ale wynik liczy się przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Zdawałeś dziś egzamin gimnazjalny? Odbierz od nas darmową pizzę KLIKNIJ TUTAJ!Reklama

Reklama

Reklama

Reklama