Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Egzamin gimnazjalny 2015. Język angielski arkusz i odpowiedzi - poziom rozszerzony

W czwartek uczniowie napisali egzamin gimnazjalny z języków obcych. Publikujemy arkusze i proponowane odpowiedzi z poziomu rozszerzonego. Angielski był najchętniej wybieranym językiem. Jego zdawanie na poziomie rozszerzonym zadeklarowało 80 proc. uczniów.

Niezależnie od tego, jaki język wybrali na egzaminie gimnazjaliści, mieli na poziomie podstawowym rozwiązać 11 zadań zamkniętych. Uczniowie twierdzili, że najwięcej trudności sprawił im język angielski na poziomie rozszerzonym. Uczniowie klas trzecich wskazywali, że nagrania odtwarzane w czasie egzaminów były słabej jakości. Trudności uczniom sprawił również  temat listu, który należało napisać w część rozszerzonej.

Arkusz z języka angielskiego (poziom rozszerzony) opublikowany przez CKE dostępny jest TUTAJ!

Reklama

- Ogólnie nie miałam problemu z testem. Temat na wypowiedź pisemną był dość łatwy. Jako uczestnicy w zawodach sportowych mieliśmy opisać jakiś problem, który wyniknął w czasie zawodów, następnie napisać, jak go rozwiązaliśmy oraz jak na to zareagowali nasi koledzy - powiedziała Agata, która zadawała angielski na poziomie rozszerzonym. Według uczennicy, jeśli nastolatek miał już wcześniej kontakt z językiem, to na pewno poradził sobie z testem.

Rozszerzony język na egzaminie gimnazjalnym to dobry pomysł? Dołącz do dyskusji!

Poniżej publikujemy nieoficjalne odpowiedzi zaproponowane przez naszych ekspertów. Wszystkie dotychczasowe arkusze znajdziecie w naszym raporcie specjalnym "Egzamin gimnazjalny 2015".

Transkrypcję do zadań 1 i 2 zobacz tutaj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy