Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Egzaminy gimnazjalne: Jest plan B na wypadek awarii systemu

Gimnazjaliści zmierzą się dziś z egzaminami z przedmiotów matematycznych i przyrodniczych. To będzie także test dla czterech Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. W Jaworznie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu przetestowany zostanie system e-oceniania.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik tłumaczy, że dzięki temu systemowi nie trzeba będzie "koszarować" egzaminatorów na wspólne, weekendowe sprawdzanie prac. Zadania zostaną przesłane na ich komputery i będą mogli je sprawdzić w zaciszu swojego domu

Test e-oceniania zostanie przeprowadzony na egzaminie z matematyki. W ten sposób sprawdzonych zostanie 167 tysięcy prac. Gimnazjaliści będą pisać rozwiązania na specjalnie przygotowanych arkuszach, które łatwiej przetworzyć w skanerach.

Marcin Smolik dodaje, że to oprogramowanie z powodzeniem działa na Wyspach. W Polsce też już przeprowadzono kilka mniejszych testów i przebiegły one pomyślnie. Dyrektor CKE zapewnia jednak, że jest plan B na wypadek awarii systemu. Egzaminatorzy natychmiast mają przejść na sprawdzanie ręczne.

Reklama

Zeskanowane egzaminy będą trafiać do egzaminatorów. Nie będą oni jednak sprawdzać całych prac. Mają się specjalizować w poszczególnych zadaniach. Tym samym praca jednego ucznia będzie sprawdzana przez kilka osób.

Egzaminator wcześniej sprawdzał około 80 arkuszy, teraz będzie sprawdzać zadania pochodzące od około 600 uczniów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy