Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Egzamin gimnazjalny 2015 zakończony. U nas znajdziecie arkusze

Gimnazjaliści odetchnęli z ulgą. Trzydniowe egzaminy dobiegły końca. O 12:20 zakończył się ostatni już test z języków obcych, który uczniowie pisali na poziomie rozszerzonym. Po godzinie 13:00 opublikujemy na portalu Interia arkusze i proponowane rozwiązania z języka angielskiego i niemieckiego (poziom podstawowy).

W wtorek uczniowie pisali egzamin z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie oraz historii. W środę zmierzyli się z przedmiotami przyrodniczymi oraz matematyką. Dyrektor CKE zapewniał, że testy we wszystkich szkołach odbyły się bez problemów, czy zakłóceń.

Wszystkie arkusze oraz nieoficjalne rozwiązania zaproponowane przez naszych ekspertów dostepne są w raporcie specjalnym "Egzamin gimnazjalny 2015".

Dziś po godzinie 13:00 opublikujemy również arkusze i nieoficjalne rozwiązania z języka angielskiego i niemieckiego na poziomie podstawowym. Natomiast po 16:00 znajdziecie u nas arkusze i rozwiązania z języka angielskiego - poziom rozszerzony.

Reklama

Każdego dnia do egzaminów gimnazjalny 2015 przystępowało ponad 360 tys. uczniów z całej Polski. Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała dla nich ponad 2 mln arkuszy egzaminacyjnych.

Kiedy uczniowie poznają wyniki?

Wszystkich uczniów, którzy zastanawiają się, kiedy mogą poznają wyniki egzaminu gimnazjalnego 2015 informujemy, że nastąpi to 19 czerwca. Tego dnia okręgowe komisje egzaminacyjne prześlą do szkół dane na temat rezultatów uzyskanych przez każdego z uczniów.

Egzaminu gimnazjalnego nie można oblać. Jednak przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Istotny jest również wynik, im wyższy tym większa szansa na dostanie się do wymarzonej szkoły ponadgimnazjalnej. 

Uczeń ma prawo zobaczyć swoją pracę egzaminacyjną

Jeśli gimnazjalista ma wątpliwości co do uzyskanego wyniku i uważa, że mógł zostać błędnie oceniony, ma prawo zobaczyć swoje arkusze egzaminacyjne. Wgląd do pracy może mieć zarówno uczeń jak i rodzic lub prawny opiekun. Wystarczy złożyć wniosek do dyrektora właściwej komisji egzaminacyjnej. Więcej informacji na ten temat znajdziecie TUTAJ!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne