Reklama

Reklama

Egzamin gimnazjalny 2015

Egzamin gimnazjalny 2015: Opublikujemy arkusze i rozwiązania

Już jutro rozpoczyna się egzamin gimnazjalny. Napisze go w tym roku ponad 360 tys. uczniów klas trzecich z całej Polski. Na naszych stronach znajdziecie arkusze i proponowane rozwiązania.

Arkusze i rozwiązania zadań znajdziecie TUTAJ.

Reklama

We wtorek gimnazjaliści zmierzą się z częścią humanistyczną. Na rozwiązanie zadań z historii i wiedzy o społeczeństwie będą mieli 60 minut (uczniowie z dysleksją - 80 minut).

Zadania z języka polskiego pojawią się w drugim bloku. Uczniowie będą mieli 90 (bez dysleksji) lub 135 minut (z dysleksją) na rozwiązanie zadań z tej części.

W środę przystąpią do egzaminu z części matematyczno-przyrodniczej. Pierwszy blok sprawdzi wiedzę z tzw. nauk przyrodniczych, czyli  biologii, chemii, fizyki i geografii.

W drugim bloku pojawią się zadania z matematyki. Na rozwiązanie zadań z pierwszego bloku gimnazjaliści dostaną 60 minut (dyslektycy 80 minut), a z drugiego - 90 minut (dyslektycy 135 minut).

W czwartek zostanie przeprowadzony egzamin z języka obcego. Najpierw odbędzie się test z poziomu podstawowego. Tu uczniowie będą mieli 60 minut (dyslektycy - 80). Po przerwie gimnazjaliści przystąpią do egzaminu z poziomu rozszerzonego (odpowiednio 60 lub 90 minut).

Egzamin na poziomie rozszerzonym będzie zdawać tylko część uczniów - ci, którzy w gimnazjum kontynuują naukę danego, wybranego języka obcego rozpoczętą w szkole podstawowej. 

Arkusze i rozwiązania na stronach Interii

Arkusze z zadaniami z kolejnych dni oraz rozwiązania proponowane przez naszych ekspertów opublikujemy na portalu Interia w raporcie specjalnym "Egzamin gimnazjalny 2015".Reklama

Reklama

Reklama

Reklama