Reklama

Reklama

RMF FM: Dokumenty z teczki TW "Bolka". Opinia biegłych przełożona

Nie będzie zapowiadanej na 15 listopada opinii biegłych w sprawie pisma ręcznego agenta "Bolka". Eksperci z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Sehna, badający dokumenty z teczki "Bolka" znalezionej u byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka, poprosili o przedłużenie wyznaczonego na jutro terminu wydania opinii o jej prawdziwości do końca stycznia przyszłego roku - dowiedział się reporter RMF FM Tomasz Skory.

Biegli poinformowali prokuraturę, że potrzebują więcej czasu ze względu na znaczną ilość materiału dowodowego oraz stałe uzupełnianie i sukcesywne dostarczanie materiału porównawczego do badań - informuje RMF FM.

Śledztwo w sprawie fałszowania akt trwa wprawdzie od lutego, kiedy po raz pierwszy Lech Wałęsa zaprzeczył prawdziwości dokumentów, ale o ekspertyzy wystąpiono dopiero w maju, kiedy były prezydent formalnie i po zapoznaniu się z nimi stwierdził, że nie on jest ich autorem.

Prowadzone przez białostocką prokuraturę śledztwo dotyczy poświadczenia nieprawdy przez funkcjonariuszy SB w dokumentach dotyczących współpracy z nimi.

Reklama

Tomasz Skory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama