Reklama

Reklama

Nagroda Dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza wręczona

W Krakowie odbyła się gala wręczenia Nagrody Dziennikarskiej im. Zygmunta Moszkowicza "Człowiek z pasją". Wyróżnienie to inicjatywa portalu Interia, której celem jest wspieranie młodych, utalentowanych dziennikarzy. Laureatką Nagrody Głównej Konkursu za tekst "Mały czarny tekst z cukrem, mlekiem i ogórkiem, czyli: ludzie są najgorsi" została Dorota Kotas ("Nowe Peryferie").

Laureatami czterech wyróżnień, przewidzianych Regulaminem Konkursu, zostali następujący autorzy:

- Szymon Piegza - "Call me Rico" (Vimeo)

- Karolina Kolinek-Siechowicz - "Jakość ciszy" ("Ruch Muzyczny")

- Mariusz Sepioło - "Więzienie skazuje po raz drugi" ("Tygodnik Powszechny")

- Magdalena Idem - "Polak się masuje. Erotycznie" ("Duży Format - Gazeta Wyborcza").

Podczas gali wręczenia nagród, głos zabrał redaktor naczelny Interii, przewodniczący jury Krzysztof Fijałek.

- Idea, żeby zorganizować Nagrodę Dziennikarską im. Zygmunta Moszkowicza, przyszła nam do głowy bardzo szybko. To wydawało się naturalne, że Zygmunta trzeba uhonorować w żywy sposób. Najlepszym sposobem było zwrócenie się w stronę młodych, których Zygmunt uczył jako wykładowca i jako zastępca redaktora naczelnego Interii - powiedział. 

Reklama

- Mamy nadzieję, że jest to pierwszy konkurs, po którym będą następne. Wierzymy, że Zygmunt z wyboru zwycięzców też będzie zadowolony - dodał. 

- Jestem bardzo zaskoczona i nie jest to kurtuazyjny zwrot. Nie spodziewałam się tej nagrody. Nie mam dużego doświadczenia dziennikarskiego, dopiero je zbieram. Myślę, że wszystkie te pochwały podziałają na mnie napędzająco - powiedziała z kolei laureatka konkursu, Dorota Kotas. 

- Świetny tekst, pokazujący wycinek życia części młodych ludzi, próbujących się utrzymać na powierzchni egzystencji. Tekst napisany ożywczym językiem pokazuje kawał rzeczywistości, której wielu w ogóle nie dostrzega - uzasadnił wybór zwycięskiego materiału przewodniczący jury Krzysztof Fijałek. 

Nagroda im. Zygmunta Moszkowicza

Zygmunt Moszkowicz współtworzył Interię przez ponad 15 lat, aż do swojej przedwczesnej śmierci w styczniu 2017 roku. Był dobrym duchem portalu, wyrozumiałym nauczycielem i mentorem dla ludzi stawiających pierwsze kroki na ścieżce swojego zawodowego powołania.

Udział w konkursie mogli wziąć dziennikarze, którzy w chwili publikacji zgłoszonego materiału nie ukończyli 30. roku życia. Materiał musiał zostać opublikowany od 1 stycznia do 31 grudnia 2017 roku. Tematyka konkursu określona została w jego nazwie - Człowiek z pasją.

Po zapoznaniu się z kilkudziesięcioma zgłoszeniami do pierwszej Nagrody Człowiek z Pasją im. Zygmunta Moszkowicza, jury preselekcyjne zakwalifikowało do finału konkursu następujące materiały (kolejność alfabetyczna, wg autorów):

1. Mateusz Baczyński, Janusz Schwertner - "Przerwana legenda" (Onet)

2. Magdalena Idem - "Polak się masuje. Erotycznie" ("Duży Format")

3. Dominika Klimek - "Epitafium" (reportaż radiowy - PR 4)

4. Katarzyna Kojzar - "Balsamistka. Całe życie mieszkam w "zakładzie pogrzebowym" ("Wysokie Obcasy")

5. Karolina Kolinek-Siechowicz - "Jakość ciszy" ("Ruch muzyczny")

6. Dorota Kotas - "Mały czarny tekst z cukrem, mlekiem i ogórkiem, czyli: ludzie są najgorsi" ("Nowe peryferie")

7. Łukasz Krasny, Dagmara Wysocka - "NieZŁY HIP-HOP 'Zeus'" (YouTube)

8. Ania Nicz - "Masz tu parę słów od Haśki" ("Gazeta Magnetofonowa")

9. Mariusz Sepioło - "Więzienie skazuje po raz drugi" ("Tygodnik Powszechny")

10. Szymon Piegza - "Call me Rico" (Vimeo)

11. Rafał Wójcik - "Kowalski to nie strażnik Teksasu" ("Gazeta Wyborcza - Magazyn Świąteczny")

Więcej informacji: www.czlowiekzpasja.pl

Partnerami gali "Człowiek z pasją" - Nagroda dziennikarska im. Zygmunta Moszkowicza byli Woblink.com i Aparthotel Lwowska 1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy