Reklama

Reklama

Warszawa: Miasto przegrało w procesie dotyczącym smogu

Po raz pierwszy władze polskiego miasta zostały ukazane za zły stan powietrza. Przełomowy wyrok zapadł w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia.

Aktorka Katarzyna Andukowicz pozwała miasto i Skarb Państwa za złą jakość powietrza. I wygrała. To pierwszy przypadek, kiedy sąd uznał, że samorząd powinien odpowiedzieć za smog. O sprawie informuje TVN Warszawa.

Reklama

Andukowicz zostało przyznane odszkodowanie w kwocie 10 tysięcy zł, które aktorka w całości przekaże na Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie.

Już wcześniej w sądzie w podobnych sprawach wygrali: Grażyna Wolszczak, Jerzy Stuhr, Mariusz Szczygieł i Tomasz Sadlik. Jednak tym razem oprócz Skarbu Państwa zostały ukarane władze miasta.

Co na to władze stolicy?

Rzeczniczka prasowa stołecznego ratusza Ewa Rogala przekazała, że decyzja w sprawie ewentualnego wniesienia apelacji zostanie podjęta po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wczorajszego wyroku. Jak podaje TVN Warszawa, Rogala przypomniała też, że podobne powództwo przeciw miastu - wniesione przez aktora Lesława Żurka - zostało w ubiegłym roku oddalone. Wówczas sąd ocenił, że władze samorządowe podejmują szereg działań dla poprawy środowiska.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy