Reklama

Reklama

Media: Kilkaset statków czeka na wyższą wodę na Dunaju

Kiedyś piękny i modry, dziś wyschnięty. Susza odciska piętno na Dunaju. Ponad sto statków nie może kontynuować podróży tą rzeką. Powód? Poziom wody na Dunaju na granicy rumuńsko-bułgarskiej jest za niski - podała bukareszteńska telewizja Digi24.

Stacja, cytująca przedstawicieli dyrekcji żeglugi rzecznej w położonym przy granicy z Rumunią bułgarskim mieście Ruse, podała, że najniższy poziom wody występuje obecnie w okolicach wysp Belene i Batin.

Odnotowała, że na odcinku rumuńsko-bułgarskim żegluga statków wycieczkowych jest z powodu suszy wstrzymana. Zauważyła, że pływać tam mogą tylko bardzo lekko obciążone lub nieobciążone statki.

Dunaj. Niski poziom wody na rzece 

Według źródeł, na których powołuje się bukareszteńska telewizja, obecnie na mieliźnie na Dunaju nie jest uwięziony żaden statek, gdyż kapitanowie unikają żeglugi, oczekując podniesienia się poziomu wody w rzece.

Reklama

"Taka sytuacja prowadzi jednak do strat dla armatorów oraz firm" - odnotował Digi24, cytujący ekspertów, dla których tegoroczna susza doprowadzi prawdopodobnie do najgorszego roku dla transportu na Dunaju.

Czytaj też: Rośliny przewidują nadchodzące susze

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy