Reklama

Reklama

Hugo Chavez nie żyje

Wenezuela: Uroczystości pogrzebowe Hugo Chaveza

W stolicy Wenezueli Caracas rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Hugo Chaveza. 58-letni prezydent zmarł we wtorek. Od półtora roku roku zmagał się z chorobą nowotworową.

Decyzją rządu ciało Hugo Chaveza zostanie zabalsamowane i umieszczone na stałe w szklanej trumnie, która przez siedem dni wystawiona będzie w budynku Akademii Wojskowej.

Dzisiejszy dzień jest wolny od pracy. Pozamykano centra handlowe. Ulice Caracas są wyludnione. Przed budynkiem Akademii Wojskowej zebrały się tłumy. Wiele osób przyszło tam już ubieglej nocy. Uroczystości pogrzebowe transmitują wszystkie wenezuelskie stacje telewizyjne.

Według oficjalnych informacji do Caracas przyjechało 55 delegacji międzynarodowych, w tym przywódcy 33 państw. Media wymieniają prezydentów: Kuby Raula Castro i Białorusi Aleksandra Lukaszenkę, który na uroczystości przyjechał z synem oraz księcia Hiszpanii, Filipe de Borbona.

W pomieszczeniu, w którym znajduje się trumna jest już najbliższa rodzina Chaveza.

Na uroczystości nie będzie pełniącej obowiązki prezydenta Argentyny, Cristiny Fernandez. "Pożegnałam już mojego przyjaciela. Chcę pamiętać go żywego"-napisała na swoim Twitterze.
Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego. Mszę świętą celebruje biskup Mario Moronta, który był przyjacielem zmarłego.

Dowiedz się więcej na temat: Wenezuela | Hugo Chavez | pogrzeb | Raul Castro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy