Reklama

Reklama

Hugo Chavez nie żyje

Ciało Hugo Chaveza nie będzie zabalsamowane

Rząd Wenezueli postanowił, że ciało zmarłego prezydenta tego kraju Hugo Chaveza nie będzie - wbrew wcześniejszym zapowiedziom - zabalsamowane poinformował w piątek minister informacji i łączności Ernesto Villegas.

Villegas napisał na Twitterze, że rząd postanowił zrezygnować z balsamowania zwłok zmarłego prezydenta po zasięgnięciu opinii ekspertów rosyjskich. Mieli oni stwierdzić, że aby zwłoki zostały prawidłowo zabalsamowane musiałyby być wysłane do Rosji na okres 7-8 miesięcy.

Reklama

Tymczasowy prezydent Wenezueli Nicolas Maduro zapowiadał w ubiegłym  tygodniu, że zwłoki Chaveza, który zmarł 5 marca w rezultacie choroby nowotworowej, zostaną zabalsamowane i wystawione na stałe na widok publiczny. Jednak w ubiegłą środę wycofał się z tych zapowiedzi mówiąc, że "jest to bardzo mało prawdopodobne." Maduro wspomniał o trudnościach, jakie się pojawiły, ale nie ujawnił na czym polegają.

W piątek trumnę z ciałem Chaveza przewieziono z gmachu Akademii Wojskowej w Caracas, gdzie była czasowo eksponowana, do położonego na wzgórzu Muzeum Armii. Wzdłuż trasy przejazdu konduktu zgromadziły się dziesiątki tysięcy Wenezuelczyków.


Hugo Chavez zmarł 5 marca w Caracas wieku 58 lat. Od połowy 2011 roku walczył z chorobą nowotworową. Na Kubie przeszedł cztery operacje; od powrotu do kraju w połowie lutego jego stan szybko się pogarszał.

Dowiedz się więcej na temat: Hugo Chavez | ciało | Wenezuela

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama