Reklama

Reklama

"Wybory w Wielkiej Brytanii nie zmienią planów UE ws. Brexitu"

- Przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii nie zmieniają planów pozostałych 27 krajów UE w sprawie przygotowań do rozpoczęcia negocjacji Brexitu - poinformowało źródło zbliżone do szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska.

"Spodziewamy się, że wytyczne w sprawie Brexitu zostaną przyjęte przez Radę Europejską 29 kwietnia, po czym dyspozycje dotyczące negocjacji będą gotowe 22 maja" - podkreśliło źródło, dodając, że pozwoli to "27" na rozpoczęcie negocjacji.

Dotrzymanie tego harmonogramu oznaczałoby, że rokowania z Londynem mogłyby zacząć się jeszcze przed planowanymi na 8 czerwca przedterminowymi wyborami parlamentarnymi w Wielkiej Brytanii.

Szef Rady Europejskiej rozmawiał we wtorek z premier Wielkiej Brytanii Theresą May w związku z jej deklaracją, że złoży wniosek o rozpisanie przedterminowych wyborów parlamentarnych. Tusk nie informował o szczegółach, pisząc jedynie na Twitterze, że była to "dobra rozmowa".

Reklama

Brytyjska premier zapowiedziała, że w środę złoży wniosek w Izbie Gmin w sprawie przyspieszonych wyborów. Lider opozycyjnej Partii Pracy Jeremy Corbyn już zapowiedział, że jego ugrupowanie poprze inicjatywę rządu. Przy poparciu laburzystów wniosek zostanie przyjęty.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje