Reklama

Reklama

Rosyjski ekspert: Brexit wpłynie na bezpieczeństwo krajów UE

"Brexit będzie miał poważne konsekwencje w sferze bezpieczeństwa Unii Europejskiej" - ocenił szef rosyjskiego Instytutu Współczesnego Rozwoju Państwowego Dmitrij Sołonnikow.

Ekspert w rozmowie z telewizją Rossija24 wyjaśnia, że Wielka Brytania nie będzie już w takim zakresie jak do tej pory brać na siebie zobowiązań związanych z walką z terroryzmem i rozwiązaniem problemu uchodźców.

Rosyjska telewizja państwowa zwraca uwagę, że negatywne skutki Brexitu Unia Europejska odczuje nie tylko w kwestiach gospodarczych, ale również bezpieczeństwa. Podkreśla, że brytyjskie referendum odsunęło na drugi plan unijne problemy związane z uchodźcami i terroryzmem, ale już wkrótce zachodni politycy będą musieli do nich wrócić.

"Wielka Brytania brała na siebie część odpowiedzialności za bezpieczeństwo Europy, między innymi przyjmując uchodźców i, co ważne, dużą falę wewnętrznej migracji, tak więc wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej będzie powodować wzrost napięcia na europejskim kontynencie" - uważa rosyjski politolog Dmitrij Sołonnikow.

Jednocześnie przypomina, że rzeczywiste wyjście Wielkiej Brytanii z unijnych struktur potrwa co najmniej dwa lata. Zaznacza, że proces ten nie będzie prosty i może mieć wpływ na decyzje innych krajów o pozostaniu bądź nie w Unii Europejskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy