Reklama

Reklama

Rok temu Brytyjczycy zagłosowali za brexitem. Reakcje na Twitterze

​Referendum w sprawie brexitu odbyło się dokładnie rok temu. Brytyjczycy opowiedzieli się za opuszczeniem Unii Europejskiej. Sprawdzamy na Twitterze, jakie emocje towarzyszą im dziś w związku z tą rocznicą.

W Brukseli trwa szczyt Unii Europejskiej Donald Tusk. Nie zabrakło wątku brytyjskiego.

"Słyszymy różne prognozy różnych ludzi o możliwym wyniku negocjacji: twardy brexit, miękki brexit, brak umowy. Niektórzy z moich brytyjskich przyjaciół pytali mnie nawet, czy brexit można odkręcić i czy wyobrażam sobie, że Zjednoczone Królestwo pozostanie częścią Unii Europejskiej. Odpowiedziałem im, że UE została zbudowana na marzeniach, które wydawały się niemożliwe do spełnienia. Więc kto wie? Możecie mówić, że jestem marzycielem, ale nie jestem jedyny" - powiedział Donald Tusk.

Reklama

Słowa te, wypowiedziane przez Tuska odbiły się już echem w brytyjskich mediach. "Szef Rady Europejskiej użył słów słynnej piosenki Johna Lenona, by wyrazić nadzieję, że Wielka Brytania może jeszcze zmienić zdanie i pozostać w Unii Europejskiej" - napisał "The Guardian".

Dziś Brytyjczycy obchodzą rocznicę referendum. Jedni nazywają ją "dniem niepodległości", inni wciąż mają nadzieję, ze brexit da się odwrócić. Sprawdzamy na Twitterze, jakie emocje towarzyszą dziś obywatelom kraju, który rok temu stanął na rozdrożu.

Część osób wzywa do zatrzymania brexitu:

"Wall Street Journal" pokazuje, co się stało z kursem funta:

Są i komentarze graficzne:

EU FlagMafia zachęca do rozwieszania na terenie Wielkiej Brytanii flag Unii Europejskiej:

Organizacja Leave EU okrzyknęła 23 czerwca "dniem niepodległości":

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy