Reklama

Reklama

​Milionów Brytyjczyków nie będzie stać na warzywa i owoce?

Miliony rodzin o najniższych dochodach nie będą w stanie zdrowo się odżywiać w związku ze spodziewanym wzrostem cen żywności po brexicie - ostrzega organizacja Food Foundation.

Jak wylicza think-tank, z powodu kursu funta, kosztów pracy sezonowej i ceł przeciętna rodzina będzie musiała wydać średnio 158 funtów więcej na warzywa i owoce w ciągu roku.

Najbardziej ucierpią na tym rodziny najuboższe - czytamy w raporcie cytowanym przez "Guardiana". Już teraz 17 proc. dorosłych Brytyjczyków narzeka na brak wystarczających środków na jedzenie.

Fundacja przypomina również, że 83 proc. owoców na Wyspach pochodzi z importu. Z kolei rodzima produkcja jest oparta na pracy unijnych imigrantów.

Wielka Brytania jest jednym z najgorzej odżywiających się krajów w Europie. Koszty leczenia nowotworów czy chorób serca znacząco obciążają budżet, dlatego Departament Zdrowia od dłuższego czasu próbuje zachęcić Brytyjczyków do spożywania warzyw i owoców pięć razy dziennie.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL