Reklama

Reklama

Witold Waszczykowski rozmawiał z szefem brytyjskiej dyplomacji

Witold Waszczykowski rozmawiał w sobotę telefonicznie z ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Philipem Hammondem; w trakcie rozmowy Hammond potwierdził, że wyniki referendum nie wpłyną na sytuację Polaków w Wielkiej Brytanii - podał polski MSZ w komunikacie.

W czwartkowym referendum w Wielkiej Brytanii 51,9 proc. głosujących opowiedziało się za wyjściem ich kraju z Unii Europejskiej.

Jak podał MSZ w komunikacie, szefowie dyplomacji Polski i Wielkiej Brytanii wymienili oceny na temat skutków wyniku referendum w Wielkiej Brytanii. Podczas rozmowy minister Witold Waszczykowski zaznaczył, że Polska szanuje decyzję obywateli Zjednoczonego Królestwa. Szef polskiej dyplomacji podkreślił również, że Wielka Brytania pozostaje ważnym partnerem Polski.

Z kolei - jak podał w komunikacie MSZ - minister Hammond "potwierdził, że wyniki referendum nie wpłyną na sytuację Polaków w Wielkiej Brytanii, która pozostaje aktywnym aktorem na arenie międzynarodowej, w tym w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego".

Reklama

W Wielkiej Brytanii według różnych szacunków mieszka od 800 tys. do 1,5, a nawet 2 mln Polaków, którzy obecnie nie potrzebują zezwoleń na pracę ani pobyt w tym kraju.

Reklama

Reklama

Reklama