Reklama

Reklama

Sondaż: Czy dziś Brytyjczycy byliby za brexitem?

Z sondażu publikowanego przez telewizję ITV wynika, że wielu Brytyjczyków chciałoby powtórnego referendum w sprawie brexitu. Gdyby do niego doszło, zagłosowaliby dziś za pozostaniem kraju w Unii Europejskiej.

Przeprowadzenie drugiego referendum, oceniającego tym razem kształt ostatecznej umowy Londynu z Brukselą, popiera 48 proc. pytanych. 25 proc. głosowania nie chce, reszta nie wyraziła zdania. 

Jedna trzecia tych, którzy głosowali za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii, teraz chciałaby znowu pójść do urn. Dziś za odwołaniem brexitu byłoby 53 proc. ankietowanych. Zawrócić z brexitowej drogi nie chce 47 proc. badanych.

Ostatnio jednak podobne ankiety w Wielkiej Brytanii często zawodziły. Tak było też w przypadku referendum sprzed dwóch lat, gdzie niedoszacowano eurosceptycyzmu Brytyjczków.

Reklama

Sondaż wykonany przez pracownię Survation pokazuje, że wielu respondentów nie do końca rozumie kluczowe kwestie obecnych negocjacji. Na przykład na pytanie: co to jest wspólny rynek, prawidłowej odpowiedzi udzieliło niespełna 40 proc. ankietowanych. Z kolei tylko 17 proc. wiedziało, czym jest unia celna.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy